Konkurs "MAXujemy OSP" czyli AED dla OSP Grójec!

Konkurs "MAXujemy OSP" czyli AED dla OSP Grójec!

12 września na boisku przy hali sportowej „Spartakus” miało miejsce nietypowe wydarzenie zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Grójcu. Zadaniem strażaków i wszystkich osób biorących udział w wydarzeniu było wykonanie zdjęcia z perspektywy lotu ptaka na którym widnieje napis „AED< MAX” utworzony z ludzi.

Wszystko to związane było z konkursem, który ogłosiła firma AEDMax.pl, gdzie zwycięzca, czyli jednostka OSP, która ułoży powyższy napis z jak największej ilości osób wygra terapeutyczny defibrylator AED Philips FRx, którego wartość wynosi około 8 000 zł.
Defibrylator czyli AED jest to urządzenie medyczne którego głównym zadaniem jest przeprowadzanie zabiegu defibrylacji serca. Celem defibrylacji jest wytłumienie impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwiają powrót do normalnej i regularnej pracy serca - czyli po prostu przywrócenie czynności życiowych (oddechu) u poszkodowanego.
Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem akcji był Naczelnik OSP Grójec dh Michał Maroszek, który z druhnami i druhami, nie tylko z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ułożył napis z ludzi na boisku. Wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy i dużego zaangażowania dyrekcji oraz uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2, w tym oddziału gimnazjalnego oraz Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Grójcu, za co serdecznie dziękujemy. Udział szkół w akcji był kontynuacją współpracy z naszą jednostką - organizujemy wśród uczniów różnego rodzaju zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz ochrony przeciwpożarowej.
Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania! Wspólnymi siłami udało nam się ułożyć napis z 1287 osób. Wszystko było dopięte na ostatni guzik - przygotowania trwały około dwóch tygodni, projektowanie liter na boisku około 5 godzin… zużyliśmy 14 000 metrów sznurka.
Zgłoszenie z pracą konkursową wysłane, teraz czekamy tylko na werdykt, lecz nie jest on najważniejszy. Dla nas, strażaków, najważniejsza jest świadomość tych młodych ludzi czym jest pierwsza pomoc i czym jest sprzęt AED – i że warto go używać, aby RATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE!

OSP Grójec

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja