Święto rodziny

Święto rodziny

Młodsi i starsi grójczanie miło spędzili czas podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się 10 czerwca przy kościele św. Mikołaja w Grójcu.

Na uczestników święta czekało mnóstwo atrakcji – począwszy od koncertów, poprzez, pokazy strażackie, wojskowe i policyjne, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, przejażdżki bryczką, a skończywszy na loterii z atrakcyjnymi nagrodami. Nie zabrakło też poczęstunku w postaci soków, słodyczy i wypieków przygotowanych przez parafianki.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się różne stoiska, wśród których znalazło się to zorganizowane przez pełnomocnika burmistrza ds. uzależnień Karola Biedrzyckiego oraz Straż Miejską w Grójcu. Dla uczestników Festynu przygotowano materiały promujące zdrowy tryb życia oraz przestrzegające przed używaniem alkoholu i narkotyków. Ciekawostką były alkogogle i narkogogle, za pomocą których można się przekonać, jak widzi człowiek będący pod wpływem używek.


Młodszych grójczan ciekawił też sprzęt policyjny, wojskowy i strażacki. Dzieci mogły obejrzeć wyposażenie auta gaśniczego czy posiedzieć za kierownicą nieoznakowanego radiowozu. Inni czas spędzali, kopiąc piłkę do wielkiej tarczy albo bawiąc się na dmuchańcach. 
Wielką atrakcję stanowił pokaz strażacki, którzy zgromadził sporą publiczność. Podczas inscenizacji ochotnicy z OSP Grójec sprawnie rozcięli auto i wydobyli poszkodowanego. Wrak został polany pianą, w której potem bawiły się dzieci. Natomiast świetnym pomysłem na ochłodę w tym gorącym dniu okazała się kurtyna wodna rozstawiona przez strażaków. 
Wiele działo się również na scenie. Najpierw wystąpił zespół instrumentalno-wokalny parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu. Potem zgromadzeni wysłuchali orkiestry dętej OSP Grójec oraz scholi dziecięcej „Iskierki św. Mikołaja”. Nieco później na scenie pojawił się Mały Chór Wielkich Serc oraz Chór Miasta Grójec na czele z Janem Zakrzewskim. Imprezę zwieńczył wspaniały koncert zespołu Metro.


Impreza powstała we współpracy proboszcza parafii św. Mikołaja Biskupa w Grójcu ks. Zbigniewa Sucheckiego, burmistrza Grójca Jacka Stolarskiego, pełnomocnika burmistrza ds. uzależnień Karola Biedrzyckiego, Grójeckiego Ośrodka Kultury oraz licznych sponsorów, którzy wsparli Festyn. Patronat medialny nad świętem sprawowały gazety: „Jabłonka” oraz „Życie Grójca”.
Był to pierwszy Festyn Rodzinny organizowany przy parafii św. Mikołaja w Grójcu. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy deklarują współpracę przy tworzeniu kolejnych edycji tego rodzinnego święta.

UGiM Grójec

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja