Droga na razie za droga

Droga na razie za droga

Kolejne problemy z przetargiem na modernizację drogi powiatowej Przęsławice – Michrów.

Pod koniec marca starostwo, nie bez problemów, ogłosiło przetarg, który miał wyłonić wykonawcę modernizacji drogi Przęsławice – Michrów. Do rywalizacji o kontrakt stanęły dwie firmy. Obie jednak złożyły oferty znacznie przewyższające kwotę, jaką starostwo zabezpieczyło na tę inwestycję. Jedna za zrealizowanie zadania zażyczyła sobie 11,12 mln zł, natomiast druga – 9,95 mln zł. Tymczasem władze powiatu liczyły, że koszt gruntownej przebudowy drogi nie przekroczy 6,86 mln zł. Jak widać, rozbieżność pomiędzy oczekiwaniami urzędu a oczekiwaniami wykonawców jest bardzo duża. Przetarg został więc unieważniony.
– Obecnie sytuacja wygląda tak, że ogłosiliśmy drugi przetarg. I mamy nadzieję, że jednak znajdzie się wykonawca, który zrealizuje roboty za taką kwotę, jaką mamy w budżecie – mówi Ireneusz Szymczak, członek zarządu powiatu. – Rok jest bardzo trudny, ponieważ jesienią odbędą się wybory. Firmy wykorzystują fakt, że samorządy przeprowadzają wówczas wiele inwestycji i windują ceny – dodaje.
Ireneusz Szymczak jest przekonany, że ceny oferowane przez wykonawców byłyby znacznie niższe, gdyby przetarg ogłoszono w styczniu. Jak podkreśla, termin rozpoczęcia postępowania przesunął się chociażby ze względu na fakt, że starostwo musiało zebrać od właścicieli niektórych działek przylegających do drogi tzw. oświadczeń o dysponowaniu gruntem.
Termin składania i otwarcia ofert w drugim przetargu wyznaczono na 24 maja.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja