Spotkanie wigilijne w 1.ORel

Spotkanie wigilijne w 1.ORel

W dniu 21 grudnia  2017r.w 1.Ośrodku Radioelektronicznym  odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej

Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Szefa Gabinetu Politycznego Premiera ministra Marka SUSKIEG oraz Marszałka Senatu Stanisława KARCZEWSKIEGO, członek rodziny patrona naszej Jednostki ppłk. Jana Kowalewskiego pan dr Maciej  DORUCHOWSKI,   władze  Powiatu i Gminy Grojec, przedstawiciele władz lokalnych, służb mundurowych, środowisk kombatanckich, instytucji kulturalnych i urzędów, dyrektorzy szkół byli dowódcy  jednostki,  harcerze oraz żołnierze i pracownicy RON naszej jednostki.

W tak szczególnym dniu nie mogło też zabraknąć przedstawicieli duchowieństwa w osobach Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu ks. Prałata Stefana KAZULAKA, Proboszcza Parafii św. Mikołaja w Grójcu  Ks. Zbigniewa SUCHECKIEGO oraz Proboszcza Parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Radomiu ks. mjr. Kryspina RAKA.

Dowódca płk Andrzej KOZERA witając  gości oraz żołnierzy i pracowników RON złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne . Swoim podwładnym podziękował  za trud i wysiłek, jaki włożyli w wypełnianie zadań służbowych, a także  sukcesów  w nadchodzącym Nowym Roku.  Następnie wszyscy zebrani odśpiewali kolędy. Po odczytaniu ewangelii przez st. szer .Martynę NIWIŃSKĄ , ks. mjr. Kryspin RAK wygłosił Słowo Boże i  dokonał aktu pobłogosławienia opłatka. Przedstawiciele  harcerzy Hufca ZHP Grójec przekazali Dowódcy 1. ORel symboliczne Betlejemskie Światełko Pokoju. Uroczystość dopełniły wzajemne życzenia składane podczas dzielenia się opłatkiem. Świąteczną atmosferę umilały kolędy  i pastorałki wykonane  przez  zaproszoną  Kapelę Góralską  "HAJDUK" ze Szczyrku.

Tekst: Krystyna KRUSZEWSKA

Zdjęcia: Dariusz STANKIEWICZ

 

Ostatnio zmienianypiątek, 22 grudzień 2017 13:06
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja