Na akcje z nowym sprzętem od marszałka

Na akcje z nowym sprzętem od marszałka

Kaski, buty i latarki z ładowarkami trafiły do strażaków ochotników z Bądkowa. Sprzęt przekazał samorząd Mazowsza.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bądkowie wzbogaciła się o pięć nowych kompletów bojowych. W sobotnie popołudnie, 15 lutego przekazał je na ręce druhów Leszek Przybytniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego.
– Wspieranie Ochotniczych Straży Pożarnych, to nasze priorytetowe zadanie – mówił Przybytniak. – Druhowie ochotnicy muszą dysponować profesjonalnym sprzętem, aby móc dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Mazowsza. 
W przekazaniu wziął udział również wójt Goszczyna, Waldemar Kopczyński. – Aby strażacy mogli nieść pomoc potrzebującym, muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. –  mówił do obecnych. – Co roku staramy się dofinansowywać działania straży na terenie naszej gminy, jednak potrzeb jest zdecydowanie więcej niżeli środki jakimi dysponujemy.
Jak przyznają ochotnicy, obecny sprzęt w postaci umundurowania jest już mocno wyeksploatowany, a nowe komplety wzmocnią działania bojowe jednostki. Już w kolejnych miesiącach, kaski, buty i latarki uzupełnią rękawice, spodnie oraz kurtki. Następna część umundurowania trafi do bądkowskich ochotników prawdopodobnie w kwietniu. Wartość rynkowa przekazanego przez samorząd województwa mazowieckiego sprzętu to 35 000 złotych.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja