Konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019” - rozstrzygnięty

Konkurs na „Najpopularniejszego  Dzielnicowego Roku 2019”  - rozstrzygnięty

Decyzją mieszkańców w 2019 roku w powiecie grójeckim Najpopularniejszym Dzielnicowym został mł. asp. Marek Smalisz. Gratulujemy!

Bardzo istotnym obszarem realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas” jest obszar komunikacji społecznej. Zgodnie z filozofią programu dzielnicowy musi być policjantem znanym w miejscu gdzie pełni służbę, musi wzbudzać społeczne zaufanie, na tyle aby każdy kto zobaczy coś niepokojącego, nie tylko wiedział do kogo się zgłosić, ale miał również pewność, że uzyska oczekiwaną pomoc w rozwiązaniu problemu.
Stąd też niezbędnym jest kreowanie w środowiskach lokalnych - bo na tym poziomie realizują zadania dzielnicowi - właściwego wizerunku dzielnicowego. Wizerunku człowieka otwartego, kompetentnego, dostępnego, wzbudzającego zaufanie, znającego swoje kompetencje jako policjanta, ale umiejącego również wskazać podmioty odpowiedzialne za poszczególne obszary życia społecznego, do których należy również szeroko pojmowane bezpieczeństwo. W związku z powyższym na terenie garnizonu mazowieckiego, w tym również powiatu grójeckiego zorganizowano kolejną edycję plebiscytu o tytuł „Najpopularniejszego dzielnicowego”, która zakończyła się 31 stycznia br.. Przez miesiąc mieszkańcy naszego powiatu oddawali głosy, na ich zdaniem, najpopularniejszego dzielnicowego 2019 roku.
Najlepszy dzielnicowy został wyłoniony nie tylko na podstawie konkursu opartego o wiedzę i umiejętności policjantów, ale przede wszystkim o ranking uzyskanych głosów mieszkańców. Wypełnione ankiety głosujący mogli wrzucać do specjalnie przygotowanych skrzynek umieszczonych w Starostwie Powiatowym, urzędach miejskich i gminnych oraz jednostkach Policji. Swój głos można było oddać także w formie elektronicznej. W plebiscycie udział wzięło 15 dzielnicowych ze wszystkich gmin. Osoby popierające swojego najlepszego dzielnicowego uzasadniały swój wybór jego solidnością, kompetencją i fachowym podejściem do indywidualnych problemów mieszkańców. Ankieterzy opisali najlepszych dzielnicowych jako osoby otwarte na ludzkie potrzeby, uczynne oraz sprawnie załatwiające sprawy.
4 lutego br. komisja konkursowa w składzie mł. insp. Michał Skwarczyński, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak, który objął swoim patronatem konkurs, Redaktor Naczelny Mazowieckiej TV Witold Wójcik oraz kom. Agnieszka Wójcik podliczyła wszystkie głosy. Najwięcej głosów i tytuł „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019” otrzymał mł. asp. Marek Smalisz/dzielnicowy miasta i gminy Grójec/. Drugie miejsce zajął sierz. Łukasz Karczmarczyk /dzielnicowy miasta i gminy Grójec/, natomiast trzecie mł. asp. Artur Opszalski /dzielnicowy z Warki/.
Wyróżnionym policjantom nagrody wręczyli Starosta Grójecki Pan Krzysztof Ambroziak oraz Komendant Powiatowy Policji w Grójcu podinsp. Wojciech Bednarski. Dzielnicowi otrzymali nagrody dzięki wsparciu Powiatu Grójeckiego.

Mł. asp. Marek Smalisz służbę w policji pełni od blisko 17 lat. Natomiast funkcję dzielnicowego pełni od czerwca 2019 roku. Obecnie jest na stanowisku dzielnicowego obsługującego rejon miasta i gminy Grójec.

Info KPP Grójec;
kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja