Bezapelacyjne zwycięstwo

Bezapelacyjne zwycięstwo

Waldemar Kopczyński z ponad 64 procentowym poparciem mieszkańców gminy.

Mieszkańcy gminy Goszczyn dali wyraźny sygnał, kto ma reprezentować ich interesy w samorządzie przez najbliższe pięć lat. W drugiej turze wyborów samorządowych 895 głosów poparcia otrzymał Waldemar Kopczyński, który wyprzedził  swoją rywalkę, Agatę Zgutczyńską aż o 400 głosów.
– Teraz czas na podziękowania i ciężką pracę – mówi Waldemar Kopczyński, wójt elekt. – Będę pracował na rzecz wszystkich mieszkańców gminy, bez względu na poglądy polityczne. Woda i drogi potrzebne są wszystkim.
Do walki o fotel wójta Goszczyna w pierwszej turze wyborów samorządowych, 4 listopada stanęło czterech kandydatów. Na Waldemara Kopczyńskiego zagłosowało wtedy 575 wyborców, z kolei na Agatę Zgutczynską – 454. Wieloletni wójt, Sławomir Słabuszewski, zajął dopiero trzecie miejsce z poparciem 419 mieszkańców. Stawkę zamyka Konrad Stępień z 50 głosami.
W drugiej turze wyborów na kartach do głosowania mieszkańcy gminy nie zobaczyli nazwiska dotychczasowego wójta, Sławomira Słabuszewskiego. Przez ostatnie 16 lat nieprzerwanie kierował on tutejszym samorządem.
Z komitetu Waldemara Kopczyńskiego, Nasza Wspólna Gmina Goszczyn, pochodzi aż 7 radnych kadencji 2018 – 2023. Trzy osoby do rady wprowadził komitet Czas na Zmiany Agaty Zgutczyńskiej, natomiast po dwa Przyszłość dla Pokoleń oraz Pomocą Służyć Każdemu, których kandydatami na wójtów byli odpowiednio Słabuszewski i Stępień. Mandat zdobył także Andrzej Pruszkowski z Olszewa, który startował pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.
Tylko 4 spośród 15 dotychczasowych radnych będzie dalej zasiadać w radzie gminy Goszczyn. Są to: Andrzej Okrasa, Renata Klaus, Piotr Gawot oraz Maksymilian Pietrusiński.
– Nie zamykam się tylko na „swoich” radnych, będę dążył do współpracy ze wszystkimi – dodaje Waldemar Kopczyński.
Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja