Wprowadzą mieszkańców w świat internetu

Wprowadzą mieszkańców w świat internetu

Samorząd za darmo przeszkoli 268 chętnych mieszkańców gminy z umiejętnego poruszania się w sieci.

Goszczyński samorząd otrzymał blisko 150 tysięcy złotych dofinansowania (maksymalny możliwy grant), za które przeszkoli 268 chętnych mieszkańców z terenu gminy z korzystania narzędzi internetu. Za pieniądze z dotacji zakupi również 30 laptopów do szkół.
–  Dzięki programowi „Ja w Internecie” wprowadzimy mieszkańców naszej gminy w świat internetu –  mówi Sławomir Słabuszewski, wójt gminy Goszczyn. – Instruktorzy pokażą jak załatwiać codzienne sprawy w sieci i kontaktować się za pomocą Internetu.
W ramach projektu „Ja w internecie” realizowanego przez Fundację Legalna Kultura Urząd Gminy Goszczyn od grudnia bieżącego roku do maja przyszłego roku przeprowadzi cykl szkoleń z umiejętności poruszania się w sieci. Rekrutacja chętnych mieszkańców gminy w wieku powyżej 25 lat rozpocznie się w październiku.
Celem Programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.
Szkolenia w 12 osobowych grupach będą odbywać się w soboty i niedziele (po 6 godzin) w szkołach na terenie gminy Goszczyn: Bądkowie, Sielcu oraz Goszczynie. W ramach spotkań instruktorzy przeprowadzą takie bloki tematyczne jak: rodzic w internecie, moje finanse w sieci, rolnik w sieci, kultura w sieci oraz działania w mediach społecznościowych. Uczestnicy będą mieli również zapewnione wyżywienie.
– Zachęcam mieszkańców do skorzystania ze szkoleń – mówi Słabuszewski. – Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy w Goszczynie, gdzie uzyskają niezbędna informacje.
W szkoleniach organizowanych w gminach mogą uczestniczyć dorośli od 25 roku życia, w tym osoby niepełnosprawne, wykluczone elektronicznie czy bezrobotne. Szkolenia dostosowane będą do stopnia wiedzy uczestników.
Zanim rozpoczną się szkolenia dla mieszkańców, Fundacja Legalna Kultura przeszkoli lokalnych instruktorów (osoby z doświadczeniem dydaktycznym). Dzięki temu gmina stworzy lokalną kadrę instruktorską, która po zdobyciu nowych kompetencji będzie mogła prowadzić szkolenia także po zakończeniu projektu.

Paulina Omen-Klepacz

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 17 wrzesień 2018 22:41
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja