Z nowym sprzętem na akcje

Z nowym sprzętem na akcje

Nowy sprzęt ratowniczy dla czterech jednostek ochotniczych straży pożarnych.

Samorząd Goszczyna podpisał umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości na dofinansowanie zakupu sprzętu ratownictwa medycznego i technicznego. Wyposażenie za 30 000 złotych trafi do czterech jednostek OSP z terenu gminy: OSP Goszczyn, OSP Długowola, OSP Bądków i OSP Sielec.
– Działalność gminnych jednostek OSP stanowi istotne ogniwo zapewnienia porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańcom naszej gminy – mówi Sławomir Słabuszewski, wójt Goszczyna. – Dzięki wyposażeniu jednostek zwiększymy ich potencjał bojowy.
Najwięcej sprzętu trafi do ochotników z Goszczyna, którzy wzbogacą się o torbę ratowniczą z wyposażeniem, piłę do szyb klejonych, nóż do pasów bezpieczeństwa, zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy i pasażera, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego, zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, sprzęt do oznakowania terenu akcji, latarki akumulatorowe oraz parawan do osłony miejsca wypadku i ofiar wypadków. Druhowie z Długowoli natomiast otrzymają torbę ratowniczą z wyposażeniem, nosze (typu deska) oraz szyny do unieruchomienia kończyn. Wyposażenie OSP w Sielcu zwiększy się o zestaw uniwersalnych podpór i klinów do stabilizacji pojazdów, osłonę zabezpieczającą poszkodowanego oraz zbijaka do szyb hartowanych. Do OSP Bądków trafi agregat prądotwórczy.
– Działalność straży ochotniczych uzależniona jest w dużym stopniu od sprzętu. Jego zakup przysłuży szybszemu i skuteczniejszemu niesieniu pomocy przy pożarach, wypadkach oraz innego rodzaju zagrożeniach – dodaje Słabuszewski. (POK)

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja