Więcej miejsc dla przedszkolaków

Więcej miejsc dla przedszkolaków

Miejsce filii Zespołu Szkół Specjalnych w Bądkowie zajmą przedszkolaki. Dyrekcja tutejszej szkoły planuje uruchomienie dodatkowego oddziału dla dzieci między 2,5 a 3 rokiem życia.

W budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Bądkowie im. Władysława Broniewskiego od ośmiu lat funkcjonowała filia Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego z Grójca. Część pomieszczeń w obiekcie użyczał władzom starostwa nieodpłatnie samorząd gminy Goszczyn. W pozostałych salach budynku działała Publiczna Szkoła Podstawowa klasy I-III oraz Niepubliczne Przedszkole prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gminy Goszczyn.
W związku z rozwiązaniem umowy użyczenia pomieszczeń, w ostatnim czasie filia zabrała z Bądkowa całe swoje wyposażenie. W szkole zostały wolne pomieszczenia, które jak się okazuje nie będą jednak stały puste.
– Na najbliższej sesji radni pochylą się nad uchwałą w sprawie użyczenia pomieszczeń na rzecz stowarzyszenia, które prowadzi w Bądkowie niepubliczne przedszkole – mówi Sławomir Słabuszewski, wójt Goszczyna. – Budynek nie będzie stał pusty, a my damy możliwość rozwoju najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.
W najbliższych dniach stowarzyszenie rozpocznie „przenosiny” do nowych pomieszczeń. Od września przedszkolaki w Bądkowie będą miały odrębne wejście do szkoły, które dotychczas było do dyspozycji podopiecznych filii Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu. Do nowych sal przeniesiona zostanie również świetlica dla najmłodszych.
– Dotychczas funkcjonowała ona na korytarzu, teraz dzieci będą miały swoje pomieszczenie z prawdziwego zdarzenia. – mówi Agnieszka Socha, dyrektor placówki.
To nie jedyna zmiana w funkcjonowaniu niepublicznego przedszkola w Bądkowie. Dyrekcja placówki planuje utworzenie dodatkowej grupy dla dzieci między 2,5 a 3 rokiem życia – maluchów.
– Wiele młodych małżeństw pytało nas o możliwość nauki dziecka, które jeszcze nie ukończyło 3 lat. Maluchy zazwyczaj były na naszej liście rezerwowej. W związku z tym podjęliśmy decyzję o utworzeniu nowej grupy. – dodaje Socha.
Nabór do nowej grupy ma być uruchomiony w drugiej połowie sierpnia.

Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja