Nowe urządzenia, większe możliwości

Nowe urządzenia, większe możliwości

Przebudowa stacji uzdatniania wody w Goszczynie na półmetku.

Trwa modernizacja stacji uzdatniania wody w Goszczynie, zadania na które goszczyński samorząd wyda 2,2 mln złotych (1,2 mln złotych pokryje pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie).
– Jesteśmy dopiero na półmetku, a już widać jak zmienił się obiekt oraz teren wokół – mówi Sławomir Słabuszewski, wójt Goszczyna. – Najważniejsze dopiero przed nami, bo sercem stacji są jej urządzenia, które sprawią, że poprawi się jakość wody pitnej.
Istniejąca stacja nie była modernizowana przez ponad 20 lat. Samorząd zakłada, że dzięki tej inwestycji w przyszłości będzie mógł realizować kolejne przyłącza sieci wodociągowej nowych miejscowości.
Na terenie stacji został zamontowany już pierwszy z dwóch zbiorników, który pomieści 150 m3 wody. Wkrótce będzie dostarczony kolejny. Trwają również prace nad obiektem stacji. Wyremontowano pomieszczenia, ocieplono dach, wykonano obróbki blacharskie.
– Z końcem sierpnia obiekt po modernizacji będzie oddany do użytku – informuje Słabuszewski. – Obecnie urządzenia zostały przeniesione na zewnątrz, aby jednocześnie modernizować budynek, a także nie przerywać pracy stacji, by zaopatrywała mieszkańców gminy Goszczyn w wodę.
Po modernizacji woda ujmowana będzie z dotychczasowej studni głębinowej przy pomocy nowej pompy, po czym kierowana jest do nowego układu uzdatniania znajdującego się wewnątrz SUW. Woda będzie poddawana procesowi napowietrzania w bloku asenizacyjnym, następnie filtracji jednostopniowej na dwóch zestawach filtracyjnych pracujących jednocześnie. Dodatkowo w układzie technologicznym przewidziano możliwość awaryjnej dezynfekcji poprzez jej chlorowanie. Po przejściu przez urządzenia woda będzie magazynowana w dwóch stalowych zbiornikach o pojemności 150 m3 każdy wyposażonych w sondy poziomu wody oraz głębokości do monitorowania on-line ilości wody w zbiorniku. Następnie będzie ona podawana przez zestaw pięciu pomp do istniejącej sieci wodociągowej. Wszystkie te procesy będą odbywać się automatycznie, a za ich kontrolę będzie odpowiedzialny komputer sterująco-zasilający.
Po zakończeniu prac wewnątrz budynku, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, na miejsce dotrą niezbędne do nowoczesnej pracy stacji, urządzenia. Budynek SUW zostanie ocieplony, zyska również nową elewację. Teren wokół stacji zostanie ogrodzony oraz zagospodarowany zielenią.
Wykonawcą inwestycji jest P.P.H.U INSBUD Marek Sykuła z Suchej, a partnerem „EKOIDEA” Tomasz Olek z Radomia.                           

KO

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja