Wesołe lato w Goszczynie

Wesołe lato w Goszczynie

Wakacje to pełne dwa miesiące czasu wolnego od nauki w szkole, czyli czas odpoczynku i zabawy. W tym okresie rodzice muszą zapewnić swoim pociechom opiekę i mnóstwo zajęć.

W tym roku wzorem lat ubiegłych, ze względu na dużą liczbę osób chętnych, gmina Goszczyn zorganizowała dwa turnusy półkolonii letnich pn. „Wesołe lato w Goszczynie”, które odbyły się w dniach – 17 lipca – 28 lipca oraz – 31 lipca – 11 sierpnia. Udział  w niej wzięło 90 dzieci ze szkół z terenu gminy Goszczyn.
Uczestnicy półkolonii chętnie brali udział w turniejach i zawodach sportowych, a także w zajęciach muzyczno-plastycznych, logiczno-umysłowych. Dużą radość dzieciom sprawiły wycieczki krajoznawcze do Kazimierza Dolnego i Janowca, gdzie przeżyły lekcję żywej historii oraz  do parku wodnego w Mszczonowie. Starsze dzieci odbyły również wycieczki rowerowe po najbliższej okolicy do miejscowości Przybyszew i Lewiczyn oraz nad rzekę Pilicę, aby poznać  interesujące miejsca znajdujące się w   pobliżu gminy Goszczyn.
Udział uczestników w półkoloniach był bezpłatny, sfinansowany z budżetu gminy Goszczyn i obejmował wszystkie atrakcje oraz smaczne posiłki od poniedziałku do piątku. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli z Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie pod nadzorem dyrektora tej placówki, Mariusza Wangryna. To właśnie nauczyciele przyczynili się do tego, że dzieci każdego dnia z wielką radością uczestniczyły w półkoloniach. Na zakończeniu każdego z turnusów na sali gimnastycznej pojawiło się wielu rodziców, a dzieciom wręczane były dyplomy za ich osiągnięcia podczas zajęć. Nie zabrakło także wójta gminy Goszczyn, Sławomira Słabuszewskiego, który w kilku słowach podziękował nauczycielom za ich czas poświęcony w trakcie trwania półkolonii.
Dzięki zorganizowaniu półkolonii letnich dzieci spędzające wakacje w miejscu swojego zamieszkania zyskują możliwość przebywania z rówieśnikami i aktywnego wypoczynku podczas wakacji. Nie spędzają całego dnia przed komputerem lub telewizorem, zamiast tego wypełniają wolny czas wesołymi zabawami na świeżym powietrzu, ciekawymi wycieczkami i różnymi zajęciami logiczno -umysłowymi. Półkolonie letnie to  zapewnienie dzieciom ciekawych i mile wspominanych chwil oraz wiele możliwości rozwoju i szansa odkrycia nowych pasji i talentów.
UG Goszczyn

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja