Mają serce dla przyrody

Mają serce dla przyrody

Koło Gospodyń Wiejskich z Sułkowic zorganizowało warsztaty przyrodnicze „Przez wiedzę do serca – poznajemy przyrodę”.

Warsztaty zaplanowano na 8 czerwca. Uczestnicy spotkali się przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sułkowicach, skąd wozami przejechali do miejsca docelowego, na leśną polanę.
Niestety, warunki atmosferyczne pokrzyżowały plany uczestnikom warsztatów. Burza nie pozwoliła na zbieranie liści i budowanie szałasów. Udało się jednak nieco pogłębić przyrodniczą wiedzę za pomocą plansz edukacyjnych otrzymanych z Nadleśnictwa Celestynów.
Na szczęście pogoda nie przeszkodziła w pikniku i warsztatach manualnych, które odbyły się już w zadaszonym miejscu. Hitem okazało się malowanie na drewnie. Niektórzy uczestniczy wyklejali obrazy plasteliną na pociętych i wypolerowanych krążkach brzozowych. Można było zagrać w kamień i liść (kółko i krzyżyk), rozwiązać krzyżówki przyrodnicze, bądź łączyć punkty na kartce w celu uzyskania obrazu. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy i włosów.
Niestety, udział w pozostałych aktywnościach, które były zaplanowane (badminton, siatkówka, zawody typu bieganie w workach, czy bieganie ze związanymi nogami), uniemożliwił deszcz.
Finałem wydarzeniem, który odbył się 14 czerwca, było wspólne sadzenie drzewek i krzewów na placu zabaw.
Warsztaty przyrodnicze zorganizowano dzięki dofinansowaniu z projektu „Działaj lokalnie” prowadzonego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Podziękowania również dla: Tadeusza Rozuma, sklepu „Staś” – Lewiatan Sułkowice oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Chynów, Anny Woźniak, która podarowała nam kilka drzewek i większość posadzonych krzewów, firmy Lechpol Dębowski Leszek, która ofiarowała nam na ten szczytny cel ziemię wzbogaconą o torf. Z kolei przewodniczący rady gminy Stanisław Mróz z prywatnych pieniędzy zakupił dwa drzewa i osobiście je zasadził na placu.
Galeria zdjęć z wydarzenia na Facebookowym profilu Koła Gospodyń Wiejskich Sułkowice.
KGW Sułkowice
 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja