Wbicie łopaty jeszcze w tym roku?

Wbicie łopaty  jeszcze w tym roku?

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa Farmy „Dobra Wola”, czyli domów przyszłości dla osób niepełnosprawnych.

Z początkiem czerwca na działce w Janowie pojawili się geolodzy, których badania gleby umożliwią dalszą pracę architektów przy tworzeniu domów przyszłości.
Przypomnijmy, że chodzi o trzy inteligentne domy, w których planowo zamieszka 20 niepełnosprawnych osób. Koncepcja na stworzenie farmy inteligentnych domów narodziła się trzy lata temu. Pomysłodawcą projektu jest Jacek Zalewski, prezes Stowarzyszenia Dobra Wola, jednocześnie tata Kuby chorego na stwardnienie guzowate. Przekazał on na ten cel swoje gospodarstwo. Pan Jacek chce zapewnić swojemu synowi życie na odpowiednim poziomie w chwili, gdy stanie się on dorosły.
Na działce w Janowie mają powstać trzy specjalnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych domy, które będą alternatywą dla specjalistycznych ośrodków, domów pomocy czy szpitali. Punktem wyjścia były domy rodzinne w Niemczech, w których mieszkają osoby niepełnosprawne.
Nad domami, które staną w Janowie k. Chynowa, pracuje 15 kół naukowych z Politechniki Warszawskiej i SGGW.  Przed ich budową wymagane są badania geologiczne, dzięki którym możliwe będzie dobranie odpowiednich fundamentów, czy zbrojenia, tak aby budynki były stabilne i odporne.
– Po dwóch latach przechodzimy do działania – mówi Jacek Zalewski, prezes stowarzyszenia Dobra Wola. – Liczę, że jeszcze w tym roku ruszymy z budową.
Badania pokazały, że na głębokości 20 metrów znajduje się dostęp do wody, a głównymi rodzajami gleby są iły i gliny.
– Popieramy takie inicjatywy. Będzie to nowoczesne centrum dla osób niepełnosprawnych - mówi Tadesz Zakrzewski, wójt Chynowa.
POK

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja