Zaangażowani w niepodległość

Zaangażowani w niepodległość

228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

30 kwietnia dla uczczenia Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się w w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pieczyskach akademia przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Grażyny Kęciek. Uroczystość zapoczątkowało odśpiewanie hymnu państwowego, po którym uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Aby podkreślić rangę apelu, młodzież recytowała wiersze wybitnych polskich twórców zaangażowanych w odzyskanie niepodległości, głoszących idee patriotyczne. Całość dopełniły pieśni śpiewane przez społeczność szkolną. Na zakończenie dyrektor Urszula Wasilewska podkreśliła, że była to piękna lekcja, podczas której mogliśmy pogłębić znajomość historii naszego narodu, który przez wieki musiał walczyć o suwerenność.
Powaga treści, piękna muzyka i śpiew oraz współgrająca z tym dekoracja sprawiły, że zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie z uwagą obejrzeli występ.
UG Chynów

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja