Potyczka damsko-męska

Potyczka damsko-męska

Wójt Chynowa, Tadeusz Zakrzewski ponownie stoczy bój o kolejną kadencję z kobietą. Tym razem jego kontrkandydatką jest Katarzyna Skucińska, obecna radna gminy Chynów.

Mieszkańcy Chynowa 21 października wybiorą gospodarza gminy, który będzie reprezentował ich interesy przez najbliższe 5 lat.

Bliżej mieszkańców
Nową kandydatką w walce o fotel wójta Chynowa jest Katarzyna Skucińska, obecna radna gminy Chynów. Większość mieszkańców może kojarzyć ją z poprzednim nazwiskiem, Schab. Katarzyna jest mieszkanką miejscowości Adamów Rososki i znana jest lokalnej społeczności jako koordynatorka i inicjatorka projektów „Działaj Lokalnie”, a także założycielka i opiekunka Zespołu Wokalnego Anima z Rososzy. Jej kandydaturę popiera Komitet Wyborczy Wyborców Odmładzamy Gminę.
– Z pomysłem o kandydowaniu na wójta Chynowa nosiłam się niemal od początku tej kadencji, kiedy zostałam radną. – mówi Katarzyna Skucińska. – Chciałabym wnieść świeżość do tego samorządu niemal we wszystkich aspektach.
Katarzyna jest pracownikiem agencji nieruchomości, prowadzi działalność
gospodarczą w branży turystycznej. Ma 45 lat, 3 dzieci. Jest magistrem politologii i nauk społecznych, absolwentką szkół muzycznych.
– Obejmując fotel wójta Chynowa chce wnieść nową jakość. – mówi Katarzyna Skucińska. – Chce sprawić, by urząd był przyjazny i pomocny każdemu mieszkańcowi, który załatwia tu ważne dla siebie sprawy.
Jak przyznaje w rozmowie z „Jabłonką”, jest otwarta, lubi ludzi oraz rozmowy z nimi.
Zdaniem kandydatki pilnej reorganizacji wymaga rejestracja Ośrodka Zdrowia, bolączka pacjentów.
Priorytetem Katarzyny jest rozwój dzieci i młodzieży oraz aktywizacja osób starszych.
– Mamy obowiązek podejmować niezliczoną ilość inicjatyw, które doprowadzą do wyrównywania szans. Dlatego też doceniam i będę wspierać działalność lokalnych stowarzyszeń, które społecznie, z wielkim zaangażowaniem tworzą ofertę dla wszystkich mieszkańców.
Katarzyna Skucińska twierdzi, że ogromny potencjał ma Gminny Ośrodek Kultury i dobrze byłoby go wykorzystać na różnorakie działania scalające, integrujące mieszkańców gminy Chynów, by sprawiły, że mieszkańcy poczują się jej częścią.
– Zauważmy, że wiele osób z Polski wybrało naszą gminę, by się tu osiedlić – dodaje Skucińska. – W kwestii gospodarczej należy zadbać o wykorzystanie potencjału gminy korzystnego dla inwestorów położenia.
Do tradycji urzędowania chciałaby wprowadzić wspólne spotkania radnego, sołtysów oraz wójta z mieszkańcami.
– Między władzą, a mieszkańcami musi być dialog – podkreśla Skucińska – Tylko w ten sposób możemy odpowiedzialnie i sprawiedliwie rozwijać nasze miejscowości.

Mozolna praca
O kolejną kadencję powalczy również obecny wójt Chynowa, Tadeusz Zakrzewski (60 lat). Cztery lata temu mieszkańcy Chynowa po raz drugi powierzyli mu mandat zaufania. Samorządowiec był dwukrotnie zgłaszany do plebiscytu o tytuł „Wójta Roku”, ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Telewizję Polską. Zgłaszający do konkursu jako główne zasługi wskazywali budowę sali sportowej wraz z zapleczem przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sułkowicach, wykonanie przyłączy kanalizacyjnych, poprawę gospodarki wodno-ściekowej, przebudowę dróg gminnych, wykonanie projektu budowlanego termomodernizacji budynku Ośrodka Zdrowia w Chynowie, przeprowadzenie przetargu na budowę Gminnego Ośrodka Kultury oraz remizy OSP w Drwalewie.
Prywatnie prowadzi gospodarstwo sadownicze o powierzchni ponad 26 ha. Kandydaturę wójta popiera Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Sprawna i Przyjazna. Tadeusz Zakrzewski za swój największy sukces obecnej kadencji uważa przeprowadzenie reformy oświaty, które nie skutkowało zamknięciem żadnej ze szkół. – Na terenie gminy mamy aż dziewięć szkół – podkreśla Zakrzewski. – W tym roku rozpoczęliśmy termomodernizację szkoły w Chynowie, inwestycję, która znacznie wpłynie na jakość nauczania.
Wójt wspiera również działalność Ochotniczych Straży Pożarnych poprzez zakup nowych samochodów, a także wybudowanie nowej strażnicy w Drwalewie
– Wybudowaliśmy wiele dróg i to nie tylko gminnych, ale również powiatowych – mówi Tadeusz Zakrzewski. – Poprawa stanu dróg oznacza lepszą komunikację, a to oznacza rozwój.
W ocenie wójta dzięki poprawie stanu dróg oraz bliskiemu sąsiedztwu stolicy gmina jest atrakcyjna dla młodych ludzi.
Priorytetem kolejnej kadencji jest kontynuacja dotychczasowych przedsięwzięć. Jak przyznaje w rozmowie z „Jabłonką”, ważna jest coroczna, mozolna praca.
Samorząd w ostatnim czasie uruchomił również bezpłatne szczepienia dla seniorów.
Komitet Gmina Sprawna i Przyjazna ma już pewne trzy mandaty w radzie gminy. W okręgach Watraszew, Drwalew oraz Budziszynek kandydaci na radnych nie mają rywali.
Paulina Omen-Klepacz


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja