Dzień Dziecka w ZSP Chynów

Dzień Dziecka w ZSP Chynów

30 maja był w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chynowie dniem wyjątkowym! Świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji nie odbyły się tradycyjne zajęcia, a na uczniów czekała moc atrakcji!

Zaczęliśmy od obchodów Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia i Światowego Dnia Środowiska obchodzonego 5 czerwca. Uczniowie uroczyście oddali pokłon naszej planecie Ziemi - akademią. Zwrócili uwagę, że w dzisiejszych czasach ochrona środowiska to nie moda, lecz konieczność. Przez bezmyślność człowieka giną ptaki, pszczoły, a wody w rzekach są zanieczyszczone. Udowodnili, że nie musi tak być i każdy może zostać sprzymierzeńcem przyrody. Efektowną akademię przygotowała młodzież z klasy 7a i 7b pod kierunkiem Małgorzaty Janus.
Następnie uczniowie szkoły podstawowej zostali podzieleni na grupy i czekały na nich liczne atrakcje sportowe zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego – Łukasza Grochala, Lucynę Leśniewską i Roberta Niderlę. Były to: turniej piłki nożnej, tor przeszkód oraz gry i zabawy zręcznościowe. W przerwach pomiędzy wyczerpującymi zajęciami każdy mógł skosztować pysznej grillowanej kiełbaski oraz ochłonąć przy szklance zimnego napoju. Poczęstunek został przygotowany przez Radę Rodziców.
W tym samym czasie w przedszkolu odbyło się niezwykłe przedstawienie… Nauczycielki (J. Deleżuk, E. Maliszewska-Wąsik, A. Przybylska, M. Osowiecka, E. Kowalska, A. Nowacka, A. Asman, J. Jodłowska) wystawiły sztukę pt. „Czerwony Kapturek”, w której same wystąpiły! Nasi najmłodsi mieli okazję zobaczyć swoje panie w zupełnie innej roli! Pojawiło się wiele uśmiechów, choć były też chwilę grozy i zaskoczenia. Na zakończenie panie nauczycielki odśpiewały dzieciom „Sto lat”, a Czerwony Kapturek poczęstował je cukierkami.
Dzień zakończyły atrakcje dla najstarszych uczniów, gdyż trzecie klasy gimnazjum miały swój bal. Impreza była okazją do pożegnania się z kolegami, wychowawcami i murami szkoły w radosnej, choć i uroczystej atmosferze.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych uczniów i będzie przyczyną wielu miłych wspomnień!

(tekst: Agnieszka Ptasiewicz,
zdjęcia: Lilla Ambroziak, Katarzyna Mróz, Marta Chmielewska, kl. VI)

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja