Sztafeta Niepodległości dotarła do Warszawy

Sztafeta Niepodległości dotarła do Warszawy

Sztafeta Niepodległości to symboliczny bieg dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Startowali w nim także żołnierze z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 6-osobowy zespół biegaczy przebiegł ponad 110 km.

W Sztafecie Niepodległości brało udział 130 żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej z trzynastu brygad OT i Dowództwa WOT. Zespoły startowały ze źródeł (11 sierpnia) oraz ujścia Wisły (12 sierpnia), aby 14 sierpnia, po przebiegnięciu blisko 1100 km, spotkać się  w Warszawie. Sztafeta trwała nieprzerwanie przez całą dobę, biegacze prowadzeni przez przewodników na rowerach, pokonywali trasę w parach. Zmiany zaplanowano co 10 km.
Mazowieccy terytorialsi pokonali w Sztafecie Niepodległości łącznie ponad 110 km, biegnąc o różnych porach dnia i nocy. W sztafecie biegli żołnierze z 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu, w tym sam dowódca batalionu- ppłk Janusz Ostrowski.
Uroczysty finał biegu z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, biegaczy oraz personelu zabezpieczającego odbył się w przededniu Święta Wojska Polskiego o godz. 17 przy Pomniku AK i Polskiego Państwa Podziemnego. Trasę pomiędzy Stadionem PGE Narodowy (meta sztafety) a pomnikiem w biało-czerwonym peletonie wspólnie pokonali wszyscy biegacze sztafety z obu grup.
–  Spotkaliście się w szczególnym miejscu, przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, który udowadnia, że odzyskana w 1918 roku niepodległość, mimo II wojny światowej, mimo całego okresu po wojnie jest dziś żywa. Ten pomnik świadczy o ciągłości polskiej państwowości i polskiej niepodległości. Dziękuję za zaangażowanie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej, bardzo dziękuję za to, że dla Was troska o Niepodległą jest zaszczytem, jest obowiązkiem, przywilejem i honorem – podkreślił szef MON.
       

Aleksandra Wic
Rzecznik prasowy
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja