Polował na Bułgarki!?

Polował na Bułgarki!?

Częstochowska prokuratura rejonowa prowadzi śledztwo przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi Mogielnicy, który jest podejrzany o gwałt ze szczególnym okrucieństwem na obywatelce Bułgarii. O sprawie informujemy jako pierwsi w Polsce.

Do dramatu doszło 29 grudnia ubiegłego roku w położonym o 24 km od Częstochowy Wikłowie (województwo śląskie, powiat częstochowski, gmina Kruszyna). Ofiarą Konrada J. stała się Bułgarka trudniąca się prostytucją. Jeszcze tego samego dnia wieczorem mieszkaniec Mogielnicy został zatrzymany przez częstochowską policję. Na wniosek prokuratora z dnia 31 grudnia został tymczasowo aresztowany i osadzony w Areszcie Śledczym w Częstochowie.
– W toku dotychczasowego postępowania wykonano szereg czynności procesowych w postaci m.in. przesłuchania świadków, oględzin osób, miejsca zdarzenia oraz pojazdu – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.
Nieoficjalnie ustaliliśmy, że policyjni technicy sprawdzili posesję, gdzie mieszka Konrad J. Na tym etapie śledztwa prokuratura jednak nie udziela szczegółowych informacji na temat rezultatów przeszukania.
Tomasz Ozimek nie udzielił nam informacji, czy Konrad J. przyznał się do winy.
W ramach prowadzonego postępowania śledczy będą sprawdzać również, czy Konrad J. ma związek z innymi zdarzeniami, do jakich dochodziło z udziałem obywatelek Bułgarii, które uprawiają prostytucję przy trasie Warszawa – Katowice. Nieoficjalnie mówi się o morderstwie.
Tę tezę niejako potwierdzają informacje, które otrzymaliśmy od Jacka Bocianowskiego, zastępcy prokuratora rejonowego w Radomsku (powiat radomszczański sąsiaduje z powiatem częstochowskim). Potwierdził on, że 12 grudnia ubiegłego roku w gminie Kamieńsk na terenie kompleksu leśnego znaleziono ciało zamordowanej obywatelki Bułgarii. Śledczy podejrzewają, że Konrad J. może mieć związek z tą zbrodnią. Tym wątkiem również zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.  

Za gwałt ze szczególnym okrucieństwem mieszkańcowi Mogielnicy grozi kara pozbawienia wolności od 5 do 15 lat.
Redakcja

Ostatnio zmienianyśroda, 25 kwiecień 2018 05:07
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja