Z Włoch i Indonezji do Lipia

Z Włoch i Indonezji do Lipia

Od 29 stycznia do 16 lutego PSP w Lipiu po raz pierwszy wzięła udział w projekcie KidSpeak, organizowanym przez AIESEC Polska.

AISEC to międzynarodowa organizacja działająca w Polsce przy SGH, która zrzesza studentów z całego świata. Organizacja ta umożliwia młodym ludziom zdobywanie doświadczenia w ponad 120 krajach. Do szkoły przybyły wolontariuszki z Włoch – Lavinia oraz Indonezji – Inestya. Studentki prowadziły zajęcia począwszy od oddziału przedszkolnego, aż do klasy siódmej. W pierwszym tygodniu wolontariuszki przedstawiły tradycje i zwyczaje obowiązujące w ich krajach, tradycyjne stroje i potrawy, miejsca godne zobaczenia, a także zdjęcia z życia codziennego. W drugim tygodniu została omówiona tematyka związana ze środowiskiem naturalnym, klimatem i ochroną środowiska. W trzecim tygodniu pobytu, wolontariuszki przedstawiły tematykę związaną z tolerancją wobec innego człowieka. Zajęcia były prowadzone ciekawymi metodami aktywizującymi: quizy, zabawy, a także przy pomocy prezentacji multimedialnych, filmów i zdjęć. Językiem w którym komunikowały się z dziećmi był język angielski, a zatem realizowane były nadrzędne cele  projektu: uczniowie przełamują bariery językowe, ćwiczą i rozwijają umiejętność posługiwania się językiem obcym w mowie, poszerzają słownictwo zdobyte na lekcjach. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszki, a ich pobyt trwający trzy tygodnie spowodował, że zacieśniły się kontakty i nawiązały bardzo dobre relacje. Wolontariuszki chętnie uczestniczyły w uroczystościach szkolnych m.in. Dzień Babci i Dziadka oraz w balu karnawałowym dla uczniów. Ostatni dzień pobytu Lawinii i Inestyi w szkole za sprawą każdej z klas i przygotowanych niespodzianek na pożegnanie był pełen wzruszeń.
Jednym z warunków przystąpienia do projektu było zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia wolontariuszkom. Dlatego też, studentki mieszkały u jednej z rodzin nauczycieli. Podczas pobytu miały okazję spróbować polskiej kuchni, zaprezentować swoje umiejętności kulinarne, a także uczyć się języka polskiego. Gospodarze zadbali też o to, aby goście chociaż w niewielkim stopniu poznali Polskę i dlatego zorganizowali im wycieczkę krajoznawczą m.in. do Zakopanego, Krakowa i do Auschwitz Birkenau.
Pobyt wolontariuszek w szkole wniósł wiele nowego do procesu dydaktycznego w nauczaniu języka angielskiego. Mamy nadzieję, że udział społeczności szkolnej w projekcie zmotywował i zainspirował uczniów do wzmożonej pracy w zakresie nauki języków obcych.
Dyrekcja szkoły dziękuje Ewelinie Malczewskiej, nauczycielce języka angielskiego za koordynację działań w projekcie, z nadzieją, że realizowany w naszej szkole po raz pierwszy projekt nie będzie ostatnim.           
PSP Lipie

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja