Pierwsza zdalna komisja, nowe pomysły prozdrowotne

Pierwsza zdalna komisja, nowe pomysły prozdrowotne

Gmina Jasieniec regionalnym pionierem pakietu inicjatyw przeciw koronawirusowi!

W Jasieńcu odbyły się pierwsze zdalne obrady komisji gminnych w powiecie grójeckim i prawdopodobnie w województwie mazowieckim. Radni łączyli się przez Internet i głosowali po imiennym wywołaniu. Wszystko odbyło się sprawnie.

Wcześniej zostali oni wyposażeni w przygotowane przez Urząd Gminy oprogramowanie do telekonferencji wraz ze sprzętem komputerowym, otrzymując jednocześnie dokładne informacje, jak zalogować się do systemu, by móc uczestniczyć w obradach.

Obrady Rady Gminy tylko wówczas, gdy to konieczne
Radni podjęli m.in. decyzję o niezwoływaniu sesji w marcu i przełożeniu jej na kwiecień – wówczas zostaną podjęte, zbiorczo, wszystkie zaległe decyzje, których nieuchwalenie do tej pory nie skutkuje żadnymi negatywnymi skutkami, jak również uchwały pilne, niezbędne do sprawnego funkcjonowania gminy. Kolejnym argumentem za kwietniowymi obradami jest konieczność przestrzegania zapisów regulaminu Rady Gminy Jasieniec, który stanowi, iż jej posiedzenia powinny odbywać się minimum raz na kwartał.

Oszczędności na przeciwdziałanie epidemii!
Środki finansowe zaoszczędzone w wyniku zmniejszenia ilości obrad Rady Gminy zostaną - wspólną decyzją wójt Marty Cytryńskiej i radnych – przeznaczone na podjęcie kolejnych w gminie Jasieniec praktycznych działań związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa. Tym razem będą to zakupy specjalistycznego sprzętu ochronnego, w tym maseczek, i środków dezynfekcyjnych.

Dezynfekcja przestrzeni publicznej, szycie maseczek, uruchomienie powiadomień SMS
Warto zaznaczyć, że oprócz pierwszych w regionie zdalnych obrad gminnych komisji, gmina Jasieniec przeprowadziła też – jako pierwsza – dezynfekcję przestrzeni publicznej. Pracownicy Urzędu Gminy odkażali specjalnymi, certyfikowanymi preparatami chodniki, dojścia do sklepów, kościołów, przystanków oraz całe wiaty przystankowe i ulice. Co więcej, dzięki porozumieniu wójt Marty Cytryńskiej z Państwem Marią i Sławomirem Kudlak (którzy wykazali się wzorową, pełną empatii postawą) uruchomiony został projekt obywatelski polegający na produkcji przez nich maseczek ochronnych dla mieszkańców. Ponadto
ruszył Gminny System Powiadomień SMS. Jest to bezpieczna, sprawna i wiarygodna forma bezpośredniej komunikacji gminy Jasieniec z mieszkańcami.

Szymon Woźniak

Wójt Gminy Jasieniec pragnie gorąco podziękować radnym gminy za szybką mobilizację, wszelkie wsparcie i bezproblemowy przebieg obrad komisji gminnych. Bardzo cieszy fakt, że w tych niełatwych chwilach władze gminy mówią jednym głosem i potrafią wspólnie, w trybie natychmiastowym, podjąć decyzje służące zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców.

Ostatnio zmienianywtorek, 31 marzec 2020 18:39
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja