Darmowy postój z ograniczeniami

źródło: willaczarnieckiego.pl źródło: willaczarnieckiego.pl

Pierwsza w mieście Ograniczona Strefa Postoju. Władze odpowiadają na interwencje mieszkańców i rosnącą liczbę pojazdów parkujących w centrum.

Władze Warki podjęły decyzję o wprowadzeniu w mieście Ograniczonej Strefy Postoju. Zmianą organizacji ruchu w pierwszej kolejności objęte zostanie centrum miasta: Pl. St. Czarnieckiego i ul. Senatorska w Warce, czyli ulice, gdzie najtrudniej o wolne miejsce do postoju. Parkowanie pojazdów wewnątrz strefy będzie bezpłatne, maksymalnie jednej godziny.
– Godzina wystarczy, by zrobić drobne zakupy czy odwiedzić urząd w celu załatwienia sprawy. – tłumaczy Teresa Knyzio, wiceburmistrz Warki. – Ograniczenie czasowe nie będzie dotyczyło miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.
Kierowcy korzystający z parkingów położonych w strefie ograniczonego postoju zobowiązani będą do wskazania godziny przyjazdu. W tym celu zalecane będzie stosowanie Kart Zegarowych służących do rozliczenia czasu postoju pojazdów. Kartę będzie należało ustawić na czas przyjazdu i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu. W przypadku gdy nie będziemy mieli dostępu do karty zegarowej, dopuszczalne będzie wskazanie godziny przyjazdu w inny niebudzący wątpliwości sposób, np. poprzez zapisanie godziny na kartce papieru i umieszczenie w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu.
Strefa Ograniczonego Postoju obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Wjazd do strefy zostanie oznaczony znakiem B-39 „Strefa Ograniczonego Postoju” natomiast wyjazd znakiem B-40 „Koniec Strefy Ograniczonego Postoju”. Za kontrolę przestrzegania nowej organizacji ruchu oraz ewentualną egzekucję wykroczeń odpowiedzialna będzie policja.
– Ograniczona liczba miejsc postojowych w gęsto zabudowanym centrum miasta wymusza zastosowanie rozwiązań zwiększających rotację parkujących. – wyjaśnia Teresa Knyzio. – Strefa ograniczonego parkowania ma na celu upłynnienie ruchu w centrum, zapewniając mieszkańcom lepszy dostęp do usług i handlu poprzez zwiększenie ilości wolnych miejsc postojowych.
Przypomnijmy, że pierwszą strefę płatnego parkowania wprowadziły władze Grójca. Nowa organizacja ruchu funkcjonuje na grójeckim placu Wolności od ponad dwóch lat. Powody wprowadzenia płatnej strefy były identyczne jak w przypadku Warki.
W Warce zasady zaczną obowiązywać od kwietnia. W pierwszych trzech tygodniach policja nie będzie nakładać mandatów.
– Zależy nam w pierwszej kolejności na dotarciu z informacją do mieszkańców, dlatego policja będzie zostawiała upomnienia za wycieraczkami zaparkowanych aut, aby kierowcy mieli czas oswoić się z nowymi zasadami. – dodaje Teresa Knyzio.
Przygotowane karty zegarowe, będzie można odbierać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Warce. Będzie to kartonowy/plastikowy zegar, który z jednej strony będzie posiadał przydatne informacje z numerami telefonu i herbem miasta, z drugiej tej najważniejszej – zegar z podziałem czasowym. W momencie zaparkowania auta ustawiamy zegar czasowy na godzinę przyjazdu – czyli np. 10:00 i umieszczamy kartę (z widoczną tarczą) za przednią szybę auta. Jeśli przyjedziemy o godzinie niepełnej, np. o 10:30, ustawiamy zegar na „połówkę” między godzinami. Jeśli będzie to, np. 10:50 – zaokrąglamy w górę, czyli ustawiamy na 11:00.
Zegar będzie do wielokrotnego użytku, zatem warto go będzie mieć zawsze pod ręką w samochodowym schowku.

Ostatnio zmienianyśroda, 06 marzec 2019 10:11
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja