Dotrzymaliśmy słowa w rządzie. Dotrzymamy w samorządzie.

Dotrzymaliśmy słowa w rządzie.  Dotrzymamy w samorządzie.

R.: Rozpoczął się rok szkolny. W nawiązaniu do tego ważnego dla uczniów wydarzenia chciałabym zapytać, jak Pan ocenia rządowy program „Dobry start”?

S. K.: Program „Dobry start” to 300 zł z budżetu państwa dla każdego dziecka rozpoczynającego rok szkolny. Świadczenie przysługuje uczącym się dzieciom, aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Uczące się dzieci niepełnosprawne mogą je otrzymywać do 24 roku życia. To kolejny dobry dla rodzin program wprowadzony przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Musimy dokładać wszelkich starań, aby nasze dzieci miały jak najlepsze warunki do rozwoju. Edukacja naszych dzieci i młodzieży, to wielka inwestycja w przyszłość. Obecnie do świadczenia uprawnionych jest 3 mln 400 tys. rodzin. Jest to program równościowy, nie wykluczamy żadnej grupy dzieci.
Wiele rodzin korzystających ze świadczeń programów Rodzina 500+ oraz „Dobry start” nie musi już martwić się o środki finansowe na kosztowną wyprawkę szkolną.
Proszę zauważyć, że premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ten program w kwietniu podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Pojawiały się wówczas głosy, że jego realizacja może się nie udać. Podobnie jak przy 500+ daliśmy radę i udowodniliśmy, że rząd Zjednoczonej Prawicy dotrzymuje słowa i poważnie podchodzi do obietnic składanych Polakom.  Dlatego program „Dobry  start” jest skutecznie i bezproblemowo realizowany.

R.: Rozpoczęła się kampania przed wyborami samorządowymi zarządzonymi na dzień 21 października 2018 roku.
S.K.: Można powiedzieć, że tą kampanią rozpoczynamy maraton wyborczy. Wybory samorządowe, wiosną do Parlamentu Europejskiego potem krajowe parlamentarne i wreszcie prezydenckie w 2020 roku. Jestem głęboko przekonany, że Polacy, dysponując swoim głosem wyborczym podsumują ile się zmieniło przez czas kiedy rządzimy i wybiorą osoby, dla których dobro Polski i Polaków jest najważniejsze. Z przykrością zauważamy, że partie opozycyjne, w tym Platforma Obywatelska rozpoczęły kampanię od negatywnego przekazu, z hasłami na bilbordach, które niewiele mają z rzeczywistością wspólnego. Od wielu lat ich jedynym pomysłem na kampanię jest straszenie PiS-em, bo nie mają Państwu nic do zaproponowania. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości lub ci, którym udzielamy poparcia skupiają się prezentowaniu swoich programów, które mają być dobrymi zmianami w samorządach. Mamy tu świetny przykład Patryka Jakiego – kandydata na prezydenta Warszawy, który sukcesywnie przedstawia swoje pomysły na poprawę funkcjonowania naszego miasta stołecznego. Nasi kandydaci w regionie, powiecie grójeckim również będą starannie wybrani.

R.: Kilka tygodni temu został Pan Szefem Komitetu Poparcia Patryka Jakiego. Co to oznacza?
S.K.: Będę wspierał ministra Patryka Jakiego w tej kampanii i dołożę wszelkich starań, by te wybory były dla niego zwycięskie. Wierzę, że osoba tak ambitna, energiczna i pomysłowa będzie najlepszym możliwym prezydentem Warszawy. Jeden z ostatnich sondaży wskazywał na zwycięstwo naszego kandydata. Jest to bardzo optymistyczny znak i nie mam wątpliwości, że ten trend będzie się utrzymywał. Myślę, że warszawiacy dostrzegają jak bardzo potrzeba jest zmiany jakości zarządzania tym miastem. 

R.: W ostatnich tygodniach odbyły się w powiecie grójeckim dwa spotkania mieszkańców z parlamentarzystami i kandydatami Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych: w Nowym Mieście nad Pilicą i w Grójcu. Jakie są Pana wrażenia po tych spotkaniach?
S.K.: Były to dwa fantastyczne wydarzenia. Bardzo dobra frekwencja pokazuje, że mieszkańcy są zainteresowani sprawami swoich gmin, chcą świadomie zdecydować o tym, kto ma sprawować władze w ich małych ojczyznach. Dla mojej formacji politycznej zawsze było ważne, by wysłuchać potrzeb ludzi i właściwie na nie odpowiedzieć. Mieszkańcy gminy Nowe Miasto nad Pilicą, Grójec, czy powiatu grójeckiego sami wiedzą najlepiej, czego potrzebują, a władze samorządowe są od tego, by te oczekiwania spełniać. Dlatego cieszę się, że zarówno kandydaci na burmistrzów tych miast: Mariusz Dziuba i Anna Sotek stawiają na dialog z mieszkańcami.
Na konwencję samorządową w Grójcu przyjechała Pani wicepremier Beata Szydło, żeby udzielić swojego wsparcia Annie Sotek – młodej i  ambitnej kandydatce, od wielu lat związanej z Prawem i Sprawiedliwością. Młodzi, ale zarazem bardzo doświadczeni samorządowcy znaleźli się również na naszych listach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Jakub Kowalski i Radosław Fogiel – jeden z najbliższych współpracowników Prezesa Jarosława Kaczyńskiego, radny sejmiku dwóch kadencji. Jakub Kowalski, z którym współpracuję od 15 lat, jest Szefem Kancelarii Senatu RP. Podobnie jak i mnie, życie prywatne związało go z powiatem grójeckim, Nowym Miastem nad Pilicą, skąd pochodzi jego żona. To doświadczony samorządowiec, który doskonale zna meandry lokalnej polityki i zasady, którymi rządzi się samorząd. Za cel postawił sobie starania o sprawiedliwy podział środków na Mazowszu, tak by więcej pieniędzy trafiało również do naszego regionu. I słusznie, bo to właśnie w Sejmiku jest dziś najwięcej pieniędzy, z których mogą korzystać samorządy, a ich podział musi być sprawiedliwi, żeby zapewniać zrównoważany rozwój całego województwa.

R.: Mógłby Pan powiedzieć Czytelnikom coś więcej o kandydatach na burmistrzów Grójca i Nowego Miasta nad Pilicą: Annie Sotek i Mariuszu Dziubie?
S.K.: Panią Annę Sotek znam od wielu lat. Jest niezwykle sprawna w zarządzaniu, zresztą ma w tym wieloletnie doświadczenie. Jestem przekonany, że posiada wszelkie cechy i umiejętności, które musi mieć dobry włodarz miasta. Grójec potrzebuje dobrej zmiany, powiewu świeżości, a nie prowadzenia polityki ciepłej wody w kranie. Ambicje i energia naszej kandydatki na pewno zmienią to miasto na nowoczesne, przyjazne rodzinom i otwarte miejsce. 
Burmistrza Nowego Miasta nad Pilicą Mariusza Dziubę – kandydata na kolejną kadencję niezwykle doceniam za otwartość i umiejętność utrzymywania bliskich kontaktów ze wszystkimi mieszkańcami, a także za skuteczność w działaniu. Wraz z obecnym przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Pietruchą tworzą bardzo dobry duet i na zakończenie kadencji mogą się pochwalić wieloma osiągnięciami. To między innymi dzięki ich staraniom wojsko wróciło do Nowego Miasta, udała się gazyfikacja miasta, przejęcie przez samorząd liceum, utworzenie ośrodka kultury. Zostało zrealizowanych wiele inwestycji infrastrukturalnych, w tym obiektów sportowych. Planowana jest ogromna inwestycja utworzenia Parku Nadpilicznego, który będzie zorientowany na wykorzystanie turystycznego potencjału Nowego Miasta. Kolejna kadencja obecnych władz jest gwarancją realizacji tego fantastycznego pomysłu na rozwój miasta.  Nie sposób pominąć również faktu, że szpital w Nowym Mieście pozyskał w tym czasie aż 11 mln złotych! Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie!

R.: Dziękuję za rozmowę.
S. K.: Dziękuję i pozdrawiam Czytelników. (Redaktorka)

 

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja