Rajd ulicami Grójca na podwójnym gazie

Rajd ulicami Grójca na podwójnym gazie

54-letni mieszkaniec Grójca, mając 2,5 promila alkoholu uderzył w dwa samochody oraz potrącił rowerzystę.

W przeciągu tygodnia grójecka policja zatrzymała dziewięciu nietrzeźwych kierujących. Stawkę zamyka 54-letni mieszkaniec Grójca, który mając 2,5 promila alkoholu urządził sobie rajd ulicami Grójca. W środowy wieczór (1 sierpnia) uderzył w dwa samochody osobowe oraz potrącił rowerzystę. Wczoraj około godziny 19.30 54-letni mieszkaniec Grójca jadąc ul. Drogowców samochodem Range Rover z niewyjaśnionych przyczyn potrącił 81-letniego rowerzystę, również mieszkańca Grójca. Z powodu obrażeń ciała mężczyzna został przewieziony karetką do grójeckiego szpitala. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z ul. Lewiczyńską.
Nie powstrzymało to jednak kierującego Range Roverem do dalszej podróży. Jadąc ul. Drogowców zderzył się z osobowym Citroenem, którym podróżowało młode małżeństwo z 11-miesięcznym dzieckiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kolejno na skrzyżowaniu z ul. Kasztanową zderzył się z osobowym Mercedesem. Kierowca Range Rovera zakończył swoją podróż w pobliskich krzakach.
- Mężczyzna był nietrzeźwy – mówi Karolina Krawczyk z grójeckiej policji. – W wydychanym powietrzu miał 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i osadzony.
Grójecka policja prowadzi czynności wyjaśniające. W najbliższych dniach decyzję w sprawie mężczyzny wyda sąd. Za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
- Z uwagi, że był to ciąg zdarzeń drogowych, a także doszło do potrącenia rowerzysty, który trafił do szpitala sąd może zadecydować o wyższej karze – dodaje Krawczyk.
W ostatnim tygodniu na drogach powiatu grójeckiego, w czasie kontroli drogowej policjanci zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierujących. „Rekordzistą”  jest kierowca Range Rovera. Kierujący stracili prawa jazdy i odpowiedzą przed sądem.
- Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. – poucza Krawczyk. -  Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.
Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca to zagrożenie dla niego samego, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje do osób o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.
POK


Ostatnio zmienianyczwartek, 02 sierpień 2018 17:29
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja