Wielki zlot fanów planszówek

Wielki zlot fanów planszówek

24-26 sierpnia w Grójecki Ośrodku Kultury odbędzie się Konwent GEEK EXPANSION 3.0 z całą masą konkursów, quizów i atrakcji.

Grójecki Klub GROFAN w ciągu ostatnich miesięcy znacznie się rozwinął - z pomocą mieszkańców wygraliśmy od Fundacji Orange świetnie wyposażoną salę informatyczną, tzw. Pracownię Orange. Dzieci, młodzież i dorośli mogą skorzystać bezpłatnie z komputerów, konsoli PS4, gogli VR. Dzięki kolejnym sukcesom w konkursach grantowych oraz składkom od członków GROFANu powiększyliśmy naszą biblioteczkę gier planszowych i wideo o kolejne tytuły, zakupiliśmy zestawy modelarskie i klocków do konstruowania pojazdów mechanicznych.
Za sprawą dofinansowania z Programu Działaj Lokalnie, specjalnie na potrzeby działań Pracowni na jesieni, zakupimy konsole NES i SNES, a to oznacza, że lokalna młodzież będzie miała dostęp do gier z 4 epok cyfrowych: lat 70. (rekonstrukcja konsoli Atari 2600), lat 80. (konsola NES), lat 90. (konsola SNES) i współczesnych (PlayStation 4). Już teraz zapraszamy do zapisów na turnieje gier wideo: Worms, Heroes III, Battlefront, Injustice, Alien: Isolation, London Heist, League of Legends! Patronat nad naszymi turniejami objął Komputronik Grójec oraz Games4U Grójec.
W ciągu 3 lat znacznie rozbudowaliśmy biblioteczkę gier planszowych, dzięki czemu została uruchomiona Wypożyczalnia Gier, w której mieszkańcy mogą znaleźć ponad 70 tytułów, zarówno klasycznych tytułów jak "Chińczyk", "Monopoly", "Twister", "Superfarmer", "Osadnicy z Catanu", "Carcassonne"; jak i zaawansowanych: "Eldritch Horror", "Terraformacja Marsa", "Fief", "Pandemia", "Dracula", "Agricola" czy "Cywilizacja: Poprzez Wieki" a nawet podręczniki do prowadzenia sesji fabularnej. Na naszym konwencie uczestnicy będą mieli dodatkowo dostęp do ponad 100 innych tytułów, które wypożyczymy od największych polskich wydawców - Galakty, Rebela, Portalu, Barda, Granny. W ramach imprezy odbędą się eliminacje do ogólnopolskich turniejów: Carcassonne, Marco Polo, Potwory w Tokio, Wsiąść do pociągu.
GEEK EXPANSION 3.0 będzie idealną okazją by wprowadzić zajęcia elektro-mechaniczne. W ramach programu "Superkoderzy" Fundacji Orange zakupimy do pracowni pięć zestawów robotów do składania i programowania marki LOFI, które będą uzupełnieniem dla zestawów Arduino i Dromader, dofinansowanego z "Działaj Lokalnie". W dalszych planach Grójeckiego Ośrodka Kultury jest powołanie sekcji modelarskiej, w której młodzi będą tworzyli własne konstrukcje (robotów, urządzeń mechanicznych, elektrycznych, uczyli się programowania, malowanie modeli i ich sklejania). Tradycyjnie dostępne będą także prelekcje o filmach, komiksach, grach, a także quizy z nagrodami, sesje RPG jak również nocny maraton filmowy, z szalonymi pastiszami kina akcji lat 80-tych, jak „Kung Fury”, „Turbo Kid” czy „Hobo with a shotgun”. Więcej o konwencie przeczytacie na stronie www.grofan.gokgrojec.pl.
Konwent Gier i Fantastyki GEEK EXPANSION 3 realizowana jest przez Grójecki Klub Gier i Fantastyki GROFAN w ramach Programu Działaj Lokalnie dofinansowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki: Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Samorządowi Gminy i Miasta Grójec, Starostwu Powiatowemu w Grójcu oraz Partnerom: DELTIMA Sp. z o.o., TRANS-MED Dariusz Witkowski, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.

Ostatnio zmienianyczwartek, 02 sierpień 2018 10:50
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja