Gala "Perły Mazowsza 2015"

Gala "Perły Mazowsza 2015"

W tarczyńskiej Sali Widowiskowej im. Mieczysława Fogga odbyła się gala „Perły Mazowsza”, podczas której przedstawiono najpopularniejsze w powiecie piaseczyńskim wydarzenia, firmy, sportowców oraz osoby działające na rzecz aktywizacji społecznej.

Na uroczystość, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Perły Mazowsza - Lokalną Grupą Działania oraz gazetę „Przegląd Piaseczyński”, przybyło wielu znakomitych gości, m.in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, b. wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu piaseczyńskiego, jak również przedstawiciele świata sportu, kultury czy też przedsiębiorczości. Galę w znakomity sposób poprowadzili Marcin Kiliański, kierownik biura LGD, i Jarosław Mika – wydawca gazety „Przegląd Piaseczyński”.
Prawdziwą ozdobą uroczystości były występy artystów ze wszystkich gmin (Karina Mrówka, Wojciech Stec, Joanna Świrska, Anna Manowska, Maja Dutkiewicz, Tomasz Winiarski, Paulina Śliwińska, Zuzanna Bogucka, Oliwia Traczyk, Natalia Kwil, Małgorzata Duk-Nowosad, Bernadetta Statkiewicz, Adam Rossa), zwieńczone syntetycznym koncertem słynnego tenora Jana Zakrzewskiego przy akompaniamencie Andrzeja Płonczyńskiego - legendarnego polskiego pianisty, który obchodził niedawno 60-lecie pracy artystycznej.


Plebiscyt „Perły Mazowsza 2015”, ogłoszony przez LGD Perły Mazowsza oraz „Przegląd Piaseczyński”, spotkał się od początku z ogromnym zainteresowaniem  mieszkańców oraz różnego rodzaju instytucji i podmiotów. Tarczyńska gala stanowiła podsumowanie znakomitej, pełnej kreatywności i pasji, rzetelnej pracy szeregu osób z terenu powiatu piaseczyńskiego na rzecz jego rozwoju, promocji, podniesienia standardu życia, a tym samym na rzecz dobra wspólnego tutejszych mieszkańców.


- Pragniemy dziś wyróżnić najbardziej cenione w naszym powiecie przedsiębiorstwa, osoby i organizacje, działające na rzecz aktywizacji społecznej i gospodarczej, będące prawdziwymi wzorcami w swoich dziedzinach. Jednym słowem chcemy dziś nagrodzić najlepszych z najlepszych – tych, na których wskazali w głosowaniach najbardziej obiektywni sędziowie, czyli mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego. M.in. to stanowi o wyjątkowości i najwyższym prestiżu tej gali – mówiła burmistrz Tarczyna i jednocześnie przewodnicząca Rady LGD Barbara Galicz. – Dzisiejsza gala ma szczególny charakter nie tylko ze względu na nagradzanie i promowanie najlepszych praktyk w powiecie. Jest to również, a może przede wszystkim bardzo ważne wydarzenie scalające społeczność lokalną i gości, pozwalające wymienić najlepsze doświadczenia i przemyślane rozwiązania. To jednocześnie święto lokalnej kultury, ze względu na zachwycające prezentacje artystyczne. Wyrażam zatem ogromną nadzieję, że dzisiejsze spotkanie spełni Państwa oczekiwania i przyniesie Państwu wymierne korzyści – zaznaczyła.

W czasie uroczystości podkreślana była konieczność promowania i wspierania kapitału ludzkiego, mieszkańców, przedsiębiorców, lokalnych sportowców, artystów, nauczycieli i animatorów. Takie osoby stanowią bowiem o ogromnym potencjale i możliwościach regionu piaseczyńskiego. Są jego najlepszą wizytówką, sercem i siłą napędową.

Po części oficjalnej gali nadszedł czas na poczęstunek, owocne dyskusje i podzielenie się spostrzeżeniami z gali.
Warto dodać, że organizatorzy uroczystości i nominowani do wyróżnień otrzymali gratulacje od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, który zaznaczył w swoim liście skierowanym do uczestników gali, iż stanowią wzór do naśladowania: – Państwa aktywność, wspaniała postawa oraz wielkie zaangażowanie w sprawy lokalne są godne najwyższego szacunku – napisał Marszałek Adam Struzik.


Organizatorzy gali dziękują za zaangażowanie wszystkim osobom uczestniczącym w przygotowaniu gali Pereł Mazowsza 2015, w tym artystom, którzy uświetnili wydarzenie swoimi występami. Szczególne podziękowania kierują do burmistrzów: Tarczyna – Barbary Galicz, Góry Kalwarii – Dariusza Zielińskiego, Konstancina-Jeziorny – Kazimierza Jańczuka, Piaseczna – Zdzisława Lisa oraz wójtów: Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik (Lesznowola) i Sylwestra Puchały (Prażmów). Podziękowania składają także dyrektorom Ośrodków Kultury – Alfredowi Kohnowi z Tarczyna, Dariuszowi Falanie z Góry Kalwarii, Edycie Brzozowskiej-Markiewicz z Konstancina-Jeziorny, Jolancie Sobolewskiej z Lesznowoli oraz Magdalenie Gawrych z Piaseczna.


Szymon Woźniak

WYRÓŻNIENIA:
1. Perła Mazowsza – kategoria „Wydarzenie/Oferta”:
Gmina Tarczyn:  Półmaraton Tarczyński
Gmina Góra Kalwaria: Turniej Rycerski na zamku w Czersku
Gmina Prażmów: Dożynki Gminne 2015
Gmina Konstancin-Jeziorna: Bankiet z królową – Tęczowa pasieka
Gmina Lesznowola: Święto Gminy Lesznowola
Gmina Piaseczno: Rynek Miejski

2. Perła Mazowsza – kategoria „Przedsiębiorstwo”:
Gmina Tarczyn:  Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów BOX
Gmina Góra Kalwaria: Hotel i Restauracja Podzamcze
Gmina Prażmów: Niepubliczne Przedszkole Językowe „KIDI”
Gmina Konstancin-Jeziorna: Gruba Ryba
Gmina Lesznowola: Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne
Gmina Piaseczno: Creotech Instruments

3. Perła Mazowsza – kategoria „Sport”:
Gmina Tarczyn:  UKS Tarczyn
Gmina Góra Kalwaria: Bartosz Gazda (Klub Karate Kyokushinkaikan Kime)
Gmina Prażmów: Julia Borowiecka (KS Grawitacja Piaseczno)
Gmina Konstancin-Jeziorna: Klub Sportowy Konstancin
Gmina Lesznowola: Miłosz Sowiński (33. zawodnik w rankingu światowym triathlonu)
Gmina Piaseczno: Klub Sportowy Victoria Piaseczno.

4. Nagrody specjalne:
Perła Sportu Powiatu Piaseczyńskiego – Piotr Bąkowski
Perła Przedsiębiorczości Powiatu Piaseczyńskiego – A.R. Skład Sławomir Rybarczyk

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja