Artykuły filtrowane wg daty: wtorek, 24 marzec 2020

Samorząd Mazowsza wesprze szpital w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą. Trafi tam niezbędny sprzęt i środki ochrony

Zarząd Województwa Mazowieckiego uruchomił 24 marca projekt unijny, dzięki któremu do mazowieckich placówek trafi m.in. najbardziej potrzebny sprzęt ratujący życie i środki ochrony. Wartość projektu wyniesie aż 150 mln zł. To pierwsze takie wsparcie w kraju i w Unii Europejskiej. Samorząd Mazowsza zebrał już najpilniejsze potrzeby od mazowieckich szpitali. Teraz rozpocznie się proces zakupów.

Czytaj dalej...

Grójecki sanepid publikuje zalecenia

-Wszystkie osoby objęte kwarantanną na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu otrzymają taką decyzję drogą pocztową. Biorąc pod uwagę dużą ilość tych decyzji oraz ograniczenia w pracy placówek pocztowych bardzo prosimy o cierpliwość.

Czytaj dalej...

Działania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego!

W dniu 28 lutego 2020 r. odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym szczegółowo omówiono sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie naszego kraju. W posiedzeniu wzięli udział burmistrzowie, wójtowie, dyrektor szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą, Prezes PCM w Grójcu oraz przedstawiciele służb, inspekcji, straży i wojska.
Następne posiedzenie odbyło się 12 marca 2020 r., na którym w związku z rozwojem sytuacji Starosta powołał 7-osobowy Sztab Kryzysowy, który na bieżąco odbywa posiedzenia oraz monitoruje sytuację i stan zagrożenia epidemicznego w powiecie.

Czytaj dalej...

Kolejna dotacja dla gminy Warka

To już trzecia dotacja jaka pozyskał warecki samorząd w ramach Rządowego Programu „Senior+” na lata 2015-2020. Dotychczas dzięki dotacjom ze środkom zewnętrznym udało się wyremontować pomieszczenia, doposażyć i utworzyć Kluby Seniora+ w Michalczewie i Starej Warce. Teraz czas na Piaseczno.

  • Dział: Warka
Czytaj dalej...

Zmiany w funkcjonowaniu gminnych instytucji w Warce

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemiologicznego i dbałością o zdrowie mieszkańców swoją działalność ograniczyły lub zamknęły instytucje publiczne. Odwołano też imprezy i uroczystości, które były zaplanowane do końca kwietnia 2020. Z uwagi na wyjątkowe okoliczności prosimy Państwa o wyrozumiałość i dostosowanie się do przedstawionych zasad.

  • Dział: Warka
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja