Nawałnica w grójeckim: zalana droga wojewódzka i podtopione posesje

Nawałnica w grójeckim: zalana droga wojewódzka i podtopione posesje

Od dwóch dni strażacy wypompowują wodę z drogi oraz posesji w miejscowości Żdżarki, na terenie gminy Nowe Miasto nad Pilicą. Ruch drogą wojewódzką Nowe Miasto - Odrzywół został zamknięty, a samochody skierowane na objazdy. Strażacy wypompowują wodę, która z godziny na godzinę niestety przybywa.

Pierwsze utrudnienia wystąpiły po wczorajszym, ulewnym deszczu. Od godziny 16.50 do 1.00 w nocy siedem zastępów straży pożarnej wypompowywało wodę z 7 zalanych posesji. Droga wojewódzka 728 Nowe Miasto - Odrzywół była zamknięta. Niestety, ale po 4 godzinach woda ponownie wdarła się na posesje mieszkańców Żdżarek, zalewając tym razem 13 gospodarstw. Z jednego z domów ewakuowano starszą kobietę. Niestety mimo pompowania wody przez kilka pomp, nadal nachodzi ona do wysokiego poziomu. Jak informują strażacy, winne są nieszczelne przepusty.

- Na drodze brakuje rowów odpływowych - mówi Mariusz Dziuba, burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą. - Na całej długości znajduje się tylko jeden przepust, który niestety nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością wody. Mieszkańcy narzekają także, że rowy są rzadko konserwowane.

Akcji nie ułatwia fakt, że posesje znajdujące się przy drodze wojewódzkiej są nisko położone. Na miejscu jest straż pożarna (10 zastępów), policja oraz władze samorządowe, które dowożą posiłki dla ekip ratunkowych.

W związku z zaistniałą sytuacją, władze Nowego Miasta nad Pilicą zwołują posiedzenie sztabu kryzysowego, na który zaproszą dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Dróg. Spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w poniedziałek.

Redakcja

Ostatnio zmienianypiątek, 03 lipiec 2020 15:24
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja