Pomaganie za murami aresztu, #GaszynChallenge

Pomaganie za murami aresztu, #GaszynChallenge

W gorące piątkowe popołudnie funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Grójcu i Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pomocowej #GaszynChallenge.

Słuszny cel
Akcję z robieniem pompek i dokonywania wpłat zapoczątkował Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Zbiórka prowadzona była dla małego Wojtusia, chorego na bardzo rzadką chorobę, wymagającą kosztownego leczenia. Strażak sam zrobił pompki, nagrał video i po wpłacie nominował kolejne osoby. Ruszyła lawina pomocy! Zbiórka trwa nadal. Środki są zbierane na leczenie kolejnych chorych dzieci. Zasady są bardzo proste. Osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na wybrany cel prowadzonej zbiórki. W łatwiejszej wersji można nie robić pompek a jedynie wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Bezinteresowna pomoc
Areszt Śledczy w Grójcu do wykonania zadania został nominowany co najmniej trzykrotnie. Pierwszą nominację otrzymaliśmy od Zakładu Karnego w Żytkowicach. Funkcjonariusze grójeckiej jednostki penitencjarnej bez namysłu podjęli wyzwanie. Pomaganie mają już niemal we krwi. Od wielu tygodni z powodzeniem angażują się w ministerialny projekt #ResortSprawiedliwościPomaga. Tym razem odpowiedzieli na nominację w ramach akcji #GaszynChallenge i z pełnym zaangażowaniem wykonali zadanie. Zebrana w ramach akcji kwota trafi bezpośrednio na zbiórkę charytatywną Drużyny Kubusia.

Nominacje
Pomaganie jest fajne! Areszt Śledczy w Grójcu do wykonania zadania nominował: Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, Komendę Powiatową Policji w Białobrzegach, Podlaski Oddział Straży Granicznej Placówka SG w Czeremsze. Powodzenia!

Opracowanie: ppor. Marek Pikulski

https://youtu.be/GRtEM94PuwA

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 15 czerwiec 2020 10:59
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja