Terytorialsi na pomoc DPS w Tomczycach

Terytorialsi na pomoc DPS w Tomczycach

Żołnierze 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu pomogli pracownikom i pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach na czas dekontaminacji w przeprowadzeniu pacjentów z jednego skrzydła budynku do drugiego.

Terytorialsi z Grójca zjawili się w gminie Mogielnica, by na czas dekontaminacji pomieszczeń,  wspólnie z pracownikami placówki, przenieść podopiecznych do innego lokum.
 Żołnierze zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej m.in.: kombinezony, maseczki, okulary oraz ochraniacze na buty pomagali w transporcie pacjentów z jednego skrzydła budynku do drugiego. - Część z pacjentów była transportowana na wózkach, z kolei pozostali zostali przeniesieni na materacach  - dodaje ppor. Jolanta Maciaszek, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
- Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach serdecznie dziękuję za wsparcie podczas dezynfekcji domu. Pomoc żołnierzy okazała się niezbędna przy ograniczonej ilości kadry pracowniczej – powiedziała Pani Anna Wiśniewska pełniąca obowiązki dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach.
- Zadanie było wymagające, w których pomocnym ramieniem i siłą wykazali się żołnierze z grójeckiego batalionu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, a sytuacja w Domu Pomocy Społecznej się polepszyła - mówi major Grzegorz Wilczewski, zastępca dowódcy 61 blp w Grójcu.
To pierwsze takie zadanie realizowane na terenie stałego rejonu odpowiedzialności 61 batalionu lekkiej piechoty w Grójcu.
Terytorialsi aktywnie biorą udział w zwalczaniu skutków epidemii koronowirusa. Zajmowali się między innymi ochroną i mierzeniem temperatury osób przebywających na lotnisku Okęcie. Żołnierze biorą również  udział we wspólnych działaniach z policją, kontrolując osoby przebywające w kwarantannie. Wspierają Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej na terenie województwa Mazowieckiego, pomagając w dostarczaniu żywności, leków czy innych niezbędnych środków do życia, a także udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie.
Od 20 kwietnia br. w każdym województwie na bazie brygad obrony terytorialnej oraz jednostek podległych Dowódcy Generalnemu RSZ zostały utworzone Zespoły Interwencji Kryzysowych. Głównym celem powstania zespołów jest wsparcie ewakuacji i przywracania zdolności do funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej. Zespoły są kierowane do działania przez Dowództwo WOT na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego lub odpowiedniego wojewody.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja