Policjant i sekretarz na straży czystości

Policjant i sekretarz na straży czystości

Samorządowcy wspólnie z policją walczą z nielegalnymi wysypiskami śmieci. Zanieczyszczone miejsca znikają z mapy gminy, pozostają kary i nakazy uprzątnięcia terenu.

W ubiegłym tygodniu (16 marca) dzielnicowy grójeckiej policji Piotr Tomczyk wspólnie z sekretarzem gminy Maciejem Michalskim przyczynili się do zlikwidowania kolejnego, piątego już dzikiego wysypiska śmieci na terenie gminy Pniewy. Tym razem w Kornelówce „zutylizowano” odpady budowlane. O śmieciach w lesie poinformowała pniewskich urzędników mieszkanka miejscowości, która jednocześnie oznaczyła proceder na Krajowej Mapie Zagrożeń policji.
– Odpady naprowadziły nas na sprawcę – mówi Maciej Michalski, sekretarz gminy Pniewy. – W czwartek (19 marca) dzielnicowy ustalił miejsce pobytu podejrzanego, doprowadził do jego ukarania, a także wyegzekwował uprzątnięcie lasu.
Odnalezienie sprawcy dzikiego wysypiska śmieci w Kornelówce to już piąte udaremnienie takiego czynu na terenie gminy Pniewy. Samorząd stworzył nawet roboczą mapę, na której zaznacza miejsca, gdzie doszło do tego typu czynów.
– Mapę aktualizuję po każdy trafnym odnalezieniu osoby, która dopuściła się „zutylizowania” śmieci na naszym terenie – dodaje Maciej Michalski.
Kika dni wcześniej dzielnicowy Piotr Tomczyk odnalazł „twórcę” wysypiska w Józefowie (k. Konia), a obecnie pracuje nad kolejną sprawą, wysypiska w Woli Grabskiej. Jak poinformował nas sekretarz pniewskiego urzędu, poszlaki prowadzą do sprawcy spoza tej gminy.
Pniewski samorząd walczy z dzikimi wysypiskami śmieci od pół roku. Informacja o wspólnych działaniach z policją szybko obiegła mieszkańców gminy, a także - jak się okazuje – potencjalnych sprawców.
– Jest też jeden przypadek, gdzie śmieci zniknęły zanim zdążyliśmy poinformować policję, wystarczyło, że nasz pracownik podjechał i zaczął je przeglądać. – chwali inicjatywę sekretarz. –  To co robimy rozchodzi się poczta pantoflową.


Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja