10 nowych przypadków koronawirusa w grójeckim szpitalu

10 nowych przypadków koronawirusa w grójeckim szpitalu

Jak poinformował Grojec24.net starosta Krzysztof Ambroziak, u dziesięciu pacjentów oddziału wewnętrznego Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Jak podaje portal oddział został już opróżniony z pacjentów i personelu, obecnie trwa jego dezynfekcja. Przejdzie ją także izba przyjęć.

W lecznicy trwa sprawdzanie, z kim kontakt mieli zakażeni pacjenci. Jak wyjaśnia starosta Krzysztof Ambroziak, dane te zostaną przekazane do sanepidu, aby wydał on zgodę na pobranie próbek do badań od osób, które miały kontakt z zakażonymi.

W poniedziałek rano starosta zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego. Z kolei o godz. 12.00 ma odbyć się posiedzenie zarządu powiatu, na którym zostaną podjęte kolejne decyzje, dotyczące walki z koronawirusem. - Mamy zgodę na uruchomienie środków z rezerwy kryzysowej - informuje starosta.

Jak dodaje, udało się zakupić już 3 tys. masek ochronnych dla szpitala w Grójcu. 500 sztuk zostało przekazane Państwowej Straży Pożarnej, która ma je rozdysponować wśród jednostek OSP na terenie powiatu.

Starosta ma też zwrócić się do samorządów gminnych, aby wspomogły finansowo zakup niezbędnych środków ochronnych i dezynfekujących.

Redakcja

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja