Jutro zapadną kluczowe decyzje ws. grójeckiego szpitala

Jutro zapadną kluczowe decyzje ws. grójeckiego szpitala

Jak poinformował nas Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki, jutro maksymalnie do południa zapadną kluczowe decyzje w sprawie grójeckiego szpitala. Na chwilę obecną w placówce tej potwierdzonych jest 7 przypadków koronawirusa, lekarz-ratownik medyczny, 4 pielęgniarki oddziału wewnętrznego, a także dwóch lekarzy z oddziału wewnętrznego w tym ordynator. Placówka czeka na wyniki kolejnej partii próbek pobranych od pacjentów.

W rozmowie ze starostą zapytaliśmy również o wpis, który pojawił się kilkadziesiąt minut temu na facebooku. Poniżej zamieszczamy jego treść:

"Łucja Nowak‎ do Ogłoszenia Spotted Grójec- Okolice
31 min·
Mój tata który został wczoraj wypisany ze szpitala w Grójcu z oddziału wewnętrznego zmarł trzy godz po przyjeździe do domu. Szpital był objęty kwarantanna, wieczorem został uruchomiony sztab kryzysowy w Warszawie. Próbki pacjentów zostały pobrane przed wypisem taty ze szpitala. Właśnie dostałam informacje ze tata miał wynik pozytywny na koronawirusa! Nie wiem jakie zalecenia podejmie szpital lub sanepid w Grójcu ale ostrzegam wszystkich którzy mieli kontakt z pielęgniarkami, lekarzami i pacjentami z oddziału wewnętrznego w Grójcu!!!!
My właśnie czekamy na specjalna kartkę z Piaseczna która przyjedzie po tatę i go zabierze. To jest ostrzeżenie dla was bo nikt w tego nie powie! Cała noc walczyliśmy żeby ktoś przyjechał potwierdził zgon, wszyscy się bali bo tata był na kwarantannie.
Najgorszemu wrogowi nie życzę tego co przechodzimy! Ostrzegam was wszystkich!
Róbcie zrzuty ekranu i udostępniajcie to ant jak najwiecej osób zostało poinformowanych! Możecie uratować im życie "

Starosta grójecki potwierdza informację, że pacjent z chorobą onkologiczną, przebywał na oddziale wewnętrznym grójeckiego szpitala. W chwili otrzymania pozytywnych wyników dwóch lekarzy, natychmiast poinformowano o tym pacjentów pobierając od nich próbki do badań.

- Teraz zmieniły się odgórne zalecenia i nawet pacjenci z dodatnimi wynikami, a bez objawów mogą przebywać w domach - informuje Krzysztof Ambroziak. - Jest to straszne, ale tak mamy postępować. Pacjentom daliśmy wybór i wspomniany mężczyzna zdecydował o powrocie do domu. Na chwilę obecną nie mamy informacji, czy mężczyzna ten miał dodatni wynik pod kątem koronawirusa.

W rozmowie z Jabłonką starosta zwraca również uwagę na brak dostępu do testów na koronawirusa.

- Chcielibyśmy sprawdzić wszystkich pacjentów, ale ogromny problem jest z testami - mówi Ambroziak. - Próbki pobierane mają być od osób, które mają już objawy i trafiają do szpitali zakaźnych. Taki system nam nie pomaga.

Jak podkreśla starosta, grójecki szpital czeka jeszcze na wyniki 19 próbek pobranych w środę! Jutro do południa władze podejmą decyzję w sprawie dalszego funkcjonowania PCM Grójec.

- Ten szpital również należy zdezynfekować - dodaje. - Na chwilę obecną mamy potwierdzone 35 przypadków zachorowań w powiecie grójeckim, w tym 27 w Nowym Mieście nad Pilicą.

Redakcja

 

 

Ostatnio zmienianyniedziela, 22 marzec 2020 14:24
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja