Wojewoda Mazowiecki zobowiązał się do pomocy nowomiejskiemu SPZOZ

Wojewoda Mazowiecki zobowiązał się do pomocy nowomiejskiemu SPZOZ

Dynamiczna sytuacja polegająca na potwierdzeniu wielu przypadków koronawirusa wśród personelu nowomiejskiego szpitala, sprawiła, że władze powiatu grójeckiego zwróciły się z prośbą do Wojewody Mazowieckiego o wsparcie w zakresie wyposażenia (maseczki, kombinezony itd.) oraz dodatkowego personelu medycznego.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał oświadczenie, w którym zobowiązał się, że udzieli wsparcia nowomiejskiej placówce. Poniżej treść oświadczenia:

"W związku z potwierdzeniem zachorowań na COVID-19 wśród personelu medycznego w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą uprzejmie informujemy, że w placówce zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. Inspektorzy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą postępowanie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonymi osobami i obejmują je kwarantanną.

Służby Wojewody Mazowieckiego są w stałym kontakcie z dyrekcją szpitala i udzielą pomocy tak, by wszyscy pacjenci znaleźli się pod właściwą opieką medyczną.

Pacjenci z potwierdzonym pozytywnym wynikiem zarażenia COVID-19 wymagający dalszej hospitalizacji będą przetransportowani do Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych  i Administracji.

Ponadto Wojewoda Mazowiecki skieruje do pracy w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą dodatkowych lekarzy internistów oraz chirurgów z innych placówek.

Pozostali chorzy z potwierdzonym pozytywnym wynikiem, których stan zdrowia pozwala na wypisanie do domu, będą przebywać w domowej izolacji.

Jeśli chodzi o zawieszenie działalności szpitala – taki wniosek zgodnie z ustawą o działalności leczniczej musi złożyć dyrekcja szpitala."

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja