Do 12 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa! AKTUALIZACJA

Do 12 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa! AKTUALIZACJA

Zarażona pielęgniarka z nowomiejskiego szpitala i ratownik medyczny z grójeckiego Powiatowego Centrum Medycznego.

Wczoraj około godziny 22.00-23.00 otrzymaliśmy informację o pierwszym przypadku koronawirusa w powiecie grójeckim. Sprawa dotyczy pielęgniarki ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą, która pełniła dyżur w izolatce na oddziale wewnętrznym. Kobieta została zabrana do szpitala zakaźnego.

- Obecnie trwa dezynfekcja szpitala - mówi Krzysztof Ambroziak, starosta powiatu grójeckiego. - Sprawdzamy również osoby z którymi miała kontakt pielęgniarka. Dyrekcja szpitala jest w stałej współpracy z dyrekcją grójeckiej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.

Dyrekcja nowomiejskiej placówki medycznej potwierdza wystąpienie przypadku koronawirusa na swoim profilu facebookowym, informując jednocześnie o zamknięciu przyszpitalnej przychodni. Jak się okazuje pielęgniarka pełniła również dyżury w grójeckim szpitalu.

W dniu dzisiejszym natomiast około godziny 7.00 staroswa grójecki otrzymał informację o potwierdzonym przypadku koronawirusa u lekarza - ratownika medycznego pracującego w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu.

- Sprawdzamy osoby z którymi miał kontakt lekarz - informuje Ambroziak. - Wobec tych osób zastosowana będzie kwarantanna. Prezes PCM na bieżąco monitoruje sytuację wspólnie z sanepidem.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną, władze powiatu grójeckiego podjęły decyzję o zamknięciu Starostwa Powiatowego w Grójcu dla petentów. Będą oni obsługiwani zdalnie za pośrednictwem maili oraz telefonów.

14.00

Zarażonych koronawirusem jest kolejnych siedem osób, pracowników nowomiejskiego szpitala. Próbki do badań pobierane są od kolejnych pracowników, którzy mieli styczność z 45-letnią pielęgniarką, która wczoraj wieczorem trafiła na oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Jak się także okazuje, styczność z grójeckim szpitalem, czyli miejscem, gdzie dziś rano ujawniono przypadek koronawirusa u lekarza, ratownika medycznego, miał także lekarz spoza terenu powiatu grójeckiego. W tutejszej placówce medycznej również pobierane są próbki do badań od osób, które miały kontakt z chorymi.

17.00

Do 12 zwiększyła się liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie grójeckim. Wszystkie (poza lekarzem z Grójca) dotyczą nowomiejskiego szpitala.Do badań pobrano kolejne 94 próbki ( 60 z Nowego Miasta, w tym 30 dotyczy pacjentów oraz 34 od personelu medycznego z Grójca).

Redakcja

 

Ostatnio zmienianyśroda, 18 marzec 2020 18:16
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja