Przez rondo na Poświętne

Przez rondo na Poświętne

Jest porozumienie w sprawie ul. Poświętne w Grójcu. W ramach przebudowy arterii powstanie rondo.

Władze powiatu oraz gminy Grójec doszły do porozumienia w sprawie przebudowy ulicy Poświętne, której stan od dłuższego wymaga interwencji. W ramach przebudowy arterii na skrzyżowaniu z ul. Piotra Skargi powstanie rondo.
– Wykonanie ronda jest porównywalne finansowo z budową sygnalizacji świetlnej – mówi Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki. – Rozwiązanie pierwsze sprawi, że ruch będzie odbywał się płynnie. Władzom powiatu zależy, aby było to duże rondo z przejezdną wysepką. Wkomponowanie go w istniejącą infrastrukturę ogranicza znajdująca się na skorzyżowaniu kapliczka. W związku z tym Starostwo Powiatowe w Grójcu wystąpiło do konserwatora zabytków z wnioskiem o możliwość przeniesienia figurki.
Kolejną istotną zmianą ma być budowa parkingów wzdłuż ulicy. Jak przyznaje w rozmowie z „Jabłonką”, Krzysztof Ambroziak, kierowcy tak czy inaczej pozostawiają tu swoje samochody, więc takie rozwiązanie pomoże w zachowaniu porządku.
– W mieście brakuje parkingów – dodaje Ambroziak.
W ramach inwestycji władze powiatu przebudują również infrastrukturę ul. Poświętne (kanalizację deszczową itp.).
Władze miasta Grójec zobowiązały się do partycypacji w kosztach realizacji tego zadania w wysokości 60% wartości inwestycji. Starostwo Powiatowe w Grójcu pokryje ze swojego budżetu pozostałą cześć oraz wykona niezbędną dokumentację. Władze powiatu będą również występowały o dofinansowanie inwestycji środkami z zewnątrz.
Jak zapowiedział starosta grójecki, Krzysztof Ambroziak już w najbliższym czasie ogłoszony będzie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Wtedy poznany w przybliżeniu koszty „nowej” ul. Poświętne.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja