Czworo do szpitalnego brydża

Czworo do szpitalnego brydża

Czworo kandydatów powalczy o fotel dyrektora Samodzielnego Publicznego Ośrodka Zdrowia w Nowym Mieście nad Pilicą.

Jak już informowaliśmy w jednym z poprzednim numerów gazety, z funkcji dyrektora nowomiejskiego szpitala zrezygnowała Joanna Czerwińska, która zarządzała tą placówką przez blisko cztery lata. W związku z tym, władze powiatu grójeckiego ogłosiły konkurs na to stanowisko. Do drugiego etapu zakwalifikowały się cztery osoby, w tym była burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą, Barbara Gąsiorowska.
Wśród kandydatów, których oceni komisja konkursowa jest Tomasz Dąbrowski, były burmistrz Łomianek, Agnieszka Tiele z Łodzi, wspomniana Barbara Gąsiorowska oraz Michał Waszczykowski z Antoniewa, lekarz ortopeda.
Komisja konkursowa decyzję o wyborze nowego dyrektora SZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą podejmie z końcem maja. Jeśli wśród tych czterech osób znajdzie odpowiedniego kandydata do zarządzania nowomiejską placówką, to nowego dyrektora nowomiejskiego szpitala poznamy już 1 czerwca.
Wśród kandydatów na to stanowisko jest wspominana była burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą Barbara Gąsiorowska. Mieszkanka miejscowości Pobiedna z wykształcenia jest nauczycielem matematyki, obecnie pracuje w nowomiejskim liceum, pełni także funkcję sekretarza gminy Sadkowice. Od dwóch dekad związana jest z samorządem, osiem lat pełniła funkcję burmistrza (2006-2014), wcześniej była wiceprzewodniczącą rady miejskiej (2002-2006) a także jej przewodniczącą (1998-2002). Obecnie jest radną rady miejskiej w Nowym Mieście nad Pilicą.
Wśród pozostałej trójki kandydatów jest Tomasz Dąbrowski, były burmistrz Łomianek, który piastował to stanowisko przez osiem lat (do 2018 roku). Ma ukończone studia prawa administracyjnego na Uniwersytecie Warszawskim. W SGH i Instytucie Francuskim ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania, a także studia MBA. Od lat kieruje z sukcesem dużą firmą zatrudniającą ponad 200 osób.
Kolejna kandydatura to Agnieszka Tiele z Łodzi. Z informacji znalezionych w internecie wynika, że ma ona ukończone studia magisterskie o kierunku dziennikarstwo i polonistyka, a także podyplomowe studia Public relations i reklama. Pani Agnieszka była kierownikiem sekcji marketingu i importu w Wojskowych Zakładach Lotniczych, a wcześnie specjalistą ds. importu i reklamy w tej samej spółce.
Wśród kandydatów na stanowisko dyrektora nowomiejskiego szpitala jest również Michał Waszczykowski z Antoniewa, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który studiował także na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Claude Bernard w Lyonie. Jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Współpracuje m.in. z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Łodzi obejmując opieką medyczną Kadrę Polski Siatkówki Plażowej.
Komisja konkursowa maksymalnie z końcem maja wybierze spośród kandydatów nowego dyrektora nowomiejskiej placówki medycznej. Jeśli żaden z nich nie spełni oczekiwań komisji, Stanowisko to nadal pozostanie nieobsadzone.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja