Powrót na stare

Nową dyrektor ZGK w Grójcu została Sylwia Pietrasiewicz Nową dyrektor ZGK w Grójcu została Sylwia Pietrasiewicz

Urzędnicze zmiany na stanowiskach sekretarzy w Warce oraz Starostwie Powiatowym.

Od maja obowiązki sekretarza Starostwa Powiatowego w Grójcu pełni ponownie Anna Matyjas, która koordynowała pracę tego urzędu już wcześniej. Dotychczasowa urzędniczka, Sylwia Pietrasiewicz kieruje teraz grójeckim Zakładem Gospodarki Komunalnej.
– Pani Sylwia ma ogromne doświadczenie zawodowe jeśli chodzi o budownictwo – mówi Dariusz Gwiazda, burmistrz Grójca. – Liczymy, że doskonale sprawdzi się na tym stanowisku.
Sylwia Pietrasiewicz zastąpiła wieloletniego dyrektora grójeckiego ZGK, Andrzeja Borzechowskiego, który pełnił tę funkcję przez wiele lat. Jak poinformował nas w rozmowie telefonicznej burmistrz Grójca, pierwszym zadaniem nowej dyrektor będzie przydzielenie lokatorom nowo wybudowanych mieszkań przy ul Kościelnej w Grójcu (nowy budynek po dawnej komendzie policji, a wcześniej ośrodku zdrowia), a także zagospodarowanie osób mieszkających w budynku komunalnym przy ul. Mogielnickiej 6.
Sylwia Pietrasiewicz przez wiele lat związana była z samorządem powiatowym. W latach 2010-2014 pełniła funkcję naczelnika wydziału budownictwa i architektury w Starostwie Powiatowym w Grójcu. Od 2015 roku była sekretarzem powiatu grójeckiego.
Od początku maja jej obowiązki przejęła Anna Matyjas, która już wcześniej koordynowała pracę samorządu powiatowego.
– Zawarliśmy porozumienie z samorządem Warki, gdzie obecnie pracowała pani Anna – mówi Krzysztof Ambroziak, starosta powiatu grójeckiego.
Anna Matyjas pełniła funkcję sekretarza Starostwa Powiatowego w Grójcu w latach 2010-2014, a od 2015 roku piastowała takie stanowisko w Urzędzie Miejskim w Warce. W związku z powrotem Anny Matyjas na „stare śmieci”, warecki samorząd oddelegował na stanowisko sekretarza dotychczasowego, wieloletniego pracownika tego urzędu, Karolinę Sałygę.
–  Pani Karolina jest już na tyle dojrzała zawodowo, że mogliśmy jej ze spokojem powierzyć stery naszego urzędu – tłumaczy Dariusz Gizka, burmistrz Warki.
Karolina Sałyga koordynuje już pracę wareckiego magistratu od stycznia bieżącego roku. Anna Matyjas z powodów zdrowotnych przebywała w tym czasie na zwolnieniu lekarskim.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja