Trzeci z czterech

Trzeci z czterech

Do końca roku w Starej Wsi powstaną nowe lokale dla rodzin potrzebujących. Samorząd wybrał inwestora, który wybuduje kolejny, trzeci budynek socjalno-komunalny.

Już za dwa miesiące ruszą prace przy budowie trzeciego budynku socjalno-komunalnego w Starej Wsi. Władze Belska Dużego chcą sfinansować część inwestycji dotacją z Banku Gospodarstwa Krajowego.
Samorząd dysponuje już dwoma takimi budynkami, które zostały oddane do użytku kolejno w 2014 i 2015 roku. W tym roku urząd ogłosił przetarg na realizację kolejnego, trzeciego z docelowo czterech budynków socjalno-komunalnych. W połowie maja nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą, który ma rozpocząć budowę obiektu w lipcu. Zakończenie realizacji zadania planowane jest z końcem listopada.
Budynek komunalny, podobnie jak dwa poprzednie, będzie obiektem parterowym o powierzchni użytkowej około 190 m2, który składał się będzie z czterech lokali (każdy z osobnym wejściem). W pomieszczeniach mieszkańcy będą mieć do dyspozycji sień, łazienkę, pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnię oraz pomieszczenie magazynowe.
Jak informuje wójt Belska Dużego, Władysław Piątkowski, obiekt ten będzie miał nieco inny standard niżeli poprzednie. Podstawową różnicą będzie rodzaj ogrzewania. W budynku, którego budowa rozpocznie się w najbliższych miesiącach planowane jest ogrzewanie gazowe.
Wybudowanie obiektu będzie kosztowało samorząd 621 000 złotych. Władze planują skorzystać z dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego.
– Obecne dwa budynki zapewniają potrzeby socjalno-komunalne mieszkańców naszej gminy, ale musimy mieć lokale także na wszelki wypadek, aby móc w nich umieścić rodziny po zdarzeniach losowych – mówi Władysław Piątkowski, wójt Belska Dużego. – Taką mamy politykę mieszkaniową w gminie, wcześniej nikt o tym nie myślał.
Wykonawcą inwestycji będzie Zakład Usług Budowlanych, Leszek Trzaska z Białobrzegów.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 22 000 egz. ( 44 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty poprzedzające wydanie gazety

Lokalizacja