Hojny prezent dla gminy

Hojny prezent dla gminy

Wyjątkowa szczodrość przedsiębiorcy ze Żdżar. Zadeklarował publicznie, że podaruje gminie 200 tys. zł.

Tym hojnym przedsiębiorcą jest Edmund Pietrzak, twórca i właściciel firmy Ditta-Seria zajmującej się m. in. produkcją konstrukcji stalowych, wag samochodowych i maszyn sadowniczych. „Z aprobatą odnoszę się do planów kolejnych przedsięwzięć i inwestycji gminnych i w związku z tym deklaruję wsparcie finansowe w kwocie 200 tys. zł, którą przekażę na wskazane przez gminę Nowe Miasto nad Pilicą konto. Mam nadzieję, że dalsza współpraca z władzami gminy będzie przebiegała w równie pomocnej i czystej atmosferze” – napisał Edmund Pietrzak w piśmie, które złożył w kancelarii Urzędu 27 września (wcześniej przedsiębiorca ustnie deklarował przekazanie gminie takiej kwoty).

Zamiana działek
Tego samego dnia w Urzędzie Miasta i Gminy odbywała się sesja rady miejskiej. W harmonogramie posiedzenia znalazła się uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zamianę dwóch działek.
O zamianę wnioskował właściciel Ditta-Serii. Miasto jest bowiem właścicielem nieco ponad jednohektarowej posesji w Żdżarach, przylegającej do terenu jego firmy. W zamian Pietrzak zaoferował gminie sąsiednią zalesioną nieruchomość. Ratusz wstępnie zaaprobował tę propozycję. Wcześniej jednak obie działki zostały wytyczone geodezyjnie (na koszt Edmunda Pietrzaka), a także wycenione. Okazało się, że ich powierzchnia jest identyczna, ale wartość gruntu przedsiębiorcy oszacowano na 60,3 tys. zł, a gminnego na 55,7 tys. zł.  
Rada miejska jednogłośnie poparła uchwałę. Całą procedurę zmierzającą do zamiany nieruchomości zakończy akt notarialny.

Obopólna korzyść
Gmina przekonuje, że zamiana odbędzie się za obopólną korzyścią. Do jej zasobu trafi zalesiona działka, którą władze Nowego Miasta nad Pilicą zamierzają przeznaczyć na powiększenie zabytkowego parku w Żdżarach. Z kolei przedsiębiorca zyskuje teren na rozwój swojej firmy. Co więcej, jeśli Edmund Pietrzak rozbuduje zakład produkcyjny, zwiększą się wpływy samorządu z podatku od nieruchomości.
Wspomniane 200 tys. zł nie jest opłatą za to, że rada wyraziła zgodę na zamianę działek. Jest to darowizna na rzecz gminy.
Edmund Pietrzak nie po raz pierwszy pomaga gminie Nowe Miasto nad Pilicą. Był m. in. sponsorem dożynek w Żdżarach.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja