Pijawki lekarskie na ratunek uszu i zatok

Pijawki lekarskie na ratunek uszu i zatok

Okres jesienno-zimowy to dla wielu sezon nawracających lub ciągnących się w nieskończoność infekcji. Warto więc zawczasu zadbać o zdrowie by nie tracić aktywności o tej porze roku.

Deszcz, wiatr i niska temperatura to prawdziwe wyzwanie dla odporności człowieka. Szczególnie narażone na infekcje są w tym czasie zatoki i uszy. Są to wyjątkowo uciążliwe dolegliwości, które często mają charakter długotrwały lub nawracający.

Skutecznym sposobem na pozbycie się przewlekłych lub nawracających kłopotów z zatokami jest hirudoterapia, czyli leczenie przy zastosowaniu pijawek lekarskich. Wydzielina gruczołów ślinowych pijawek zawiera przeszło 100 różnych tzw. hirudozwiązków, które wykazują niezwykle efektywne właściwości lecznicze. Działają przeciwzapalnie, zmniejszają obrzęk, poprawiają ukrwienie i odżywienie organów. Szczególnie cennym składnikiem wydzieliny pijawek jest hialuronidaza działa jak antybiotyk, przez co skutecznie zwalcza infekcje bakteryjne.

Wskazaniem do zabiegów hirudoterapeutycznych są też dolegliwości związane z uszami. Bóle, przytępienie słuchu, szumy, obrzęki błony bębenkowej czy nagromadzenie płynu w uszach to najczęstsze objawy infekcji zarówno wirusowych jak i bakteryjnych. Dzięki szerokiemu zakresowi działania hirudozwiązków powoduje, że terapia pijawkami będzie skuteczna w każdym z tych przypadków. Dzięki substancji znieczulającej wstrzykiwanej przez pijawki, osoby cierpiące z powodu silnego bólu ucha odczuwają często natychmiastową ulgę.
Hirudozwiązki przyspieszają gojenie ran i odbudowę tkanek. Pijawki lekarskie z powodzeniem stosuje się, zatem także i przy dolegliwościach spowodowanymi urazami.

W celu uzyskania dalszych informacji lub umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu.

www.gabinetpijawka.pl

Gabinet Hirudoterapii Pijawka
Piaseczno, ul. Puławska 16

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja