Przeniosą poradnie, by uniknąć mandatów

Przeniosą poradnie, by uniknąć mandatów

Zakończył się remont byłego oddziału rehabilitacji w grójeckim szpitalu.

W nowych pomieszczeniach na czwartym piętrze zlokalizowane będą poradnie specjalistyczne.

Nie warto remontować
Prawdopodobnie w najbliższy weekend poradnie specjalistyczne zlokalizowane w budynku B należącym do Powiatowego Centrum Medycznego przeniosą się do głównego gmachu szpitala. Większość z nich zajmie nowo wyremontowane pomieszczenia na czwartym piętrze.
Pomieszczenia te do połowy 2016 roku eksploatowane były przez oddział rehabilitacji, który po remoncie budynku przy ul. Piotra Skarbi przeniósł się do nowej siedziby (Zakład Rehabilitacji).
Powodem roszady jest zły stan techniczny budynku D, w którym mieści się administracja Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu. Jak się okazuje, zakończona piętnaście lat temu termomodernizacja obiektu wraz z remontem pomieszczeń nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.
– Straż pożarna zanegowała panele ścienne, którymi wyłożono pomieszczenia – tłumaczy Marzena Barwicka. – Materiał ten nie jest ognioodporny. Straż nakazała usunięcie ich ze ścian, ponieważ zagrażają bezpieczeństwu. Służby wielokrotnie wystawiały z tego tytułu grójeckiemu szpitalowi mandaty.
W związku z powyższym budynek ten nie nadaje się do użytku. Kierownictwo szpitala podjęło decyzję, aby administracja zajęła pomieszczenia, w których obecnie działają poradnie specjalistyczne (bud. B). Po oddaniu do użytku szpitalnego oddziału ratunkowego z budynku D przeniesie się również pogotowie ratunkowe. Po opuszczeniu będzie on prawdopodobnie zburzony.
–  Remontowanie tego obiektu to zbyt duże koszty – tłumaczy Barwicka.
Prezes szpitala planuje, że administracja będzie funkcjonowała w nowych pomieszczeniach jeszcze do końca tego roku.


Wszystko w jednym miejscu
– Dzięki temu poprawimy jakość świadczonych usług – dodaje Barwicka. – Poradnie będą zlokalizowane w głównym budynku szpitala, dzięki czemu pacjenci będą mieli do dyspozycji wszystkie usługi w jednym miejscu.
Dotychczas chorzy aby wykonać prześwietlenie RTG musieli udać się do głównego budynku szpitala. Dzięki przeniesieniu poradni na jego czwarte piętro, pacjenci nie będą musieli krążyć między budynkami.
– To również ograniczy dodatkowe koszty – mówi prezes szpitala. – Będziemy mogli w pełni wykorzystać kapitał ludzki.
Czwarte piętro zajmie większość poradni z wyjątkiem poradni ortopedycznej, która będzie znajdowała się w budynku Zakładu Rehabilitacji. Podobnie pracownia densytometrii, która zajmie pomieszczenia w sąsiedztwie pracowni RTG na drugim piętrze.
– Usprawni to pracę technika – argumentuje prezes szpitala.
Koszty remontu pomieszczeń na czwartym piętrze pokryło grójeckie Starostwo Powiatowe. Za kwotę ponad 720 tysięcy złotych stworzono to piętro w zasadzie od zera. Stare zostały tylko główne ściany nośne.
– Stworzyliśmy nową infrastrukturę od podstaw – dodaje Marzena Barwicka.

Sterylizatornia od premiera
Część czwartego piętra grójeckiego szpitala dodatkowo zajmuje sterylizatornia. W ubiegłym roku władze powiatu grójeckiego złożyły wniosek do premiera o dofinansowanie jej modernizacji. Dostosowanie sterylizatorni do standardów XXI wieku kosztowało ponad 740 tysięcy złotych. W 80 procentach pokryto ten wydatek z pozyskanej dotacji. Piętnaście procent dołożył samorząd powiatowy, a pozostałą część kwoty stanowiły środki własne spółki PCM.
Sterylizatornia funkcjonuje już od początku bieżącego roku.
Uroczyste otwarcie wyremontowanych pomieszczeń na czwartym piętrze odbędzie się we wtorek 25 września. Prawdopodobnie w najbliższy weekend zagospodarują je poszczególne poradnie specjalistyczne.     
Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja