Modlitwą dziękują za konsekrację sprzed lat

Modlitwą dziękują  za konsekrację sprzed lat

W parafii Świętej Trójcy trwają Misje Święte, które są formą uczczenia 80. rocznicy konsekracji tutejszego kościoła parafialnego po rozbudowie.

2018 rok to podwójny jubileusz dla parafii Świętej Trójcy w Belsku Dużym. W tym roku wierni świętują 80-lecie konsekracji kościoła parafialnego po rozbudowie, które przypada w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Odnowienie więzi z Bogiem
– Misje święte zazwyczaj odbywają się w parafii co dziesięć lat i są organizowane z okazji ważnego wydarzenia – mówi ks. Jarosław Siuchta, proboszcz tutejszej parafii. – My mamy właśnie taką okazję we wrześniu. Misje święte są wspaniałą okolicznością, aby odnowić swoją więź z Bogiem oraz kościołem i parafią.
Ostatnie misje święte organizowane były w belskiej parafii dziewięć lat temu. W tym roku prowadzi je ks. prof. dr hab. Witold Kawecki, redemptorysta, wykładowca teologii kultury, etyki mediów i katolickiej nauki społecznej na Uniwersytecie Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
– Ks. Witold jest świetnym kaznodzieją – dodaje ks. Siuchta. – Jestem przekonany, że spotkania misyjne będą miały ciekawy charakter. Ich termin przystosowaliśmy do harmonogramu prac sadowników, którzy są większością wśród naszych parafian. Dlatego też odbywają się one u progu zbioru owoców.

Tydzień modlitwy i zadumy
Tegoroczne misje święte w parafii w Belsku Dużym odbywają się w dniach 2-9 września. Każdy z ośmiu dni poświęcony jest innej tematyce, natomiast godziny mszy czy spotkań są powtarzalne. W dniu rozpoczęcia misji, w niedzielę 2 września odprawiono msze święte misyjne dla wszystkich. Poniedziałek, 3 września to dzień poświęcony rozpoczęciu roku szkolnego (msze z tej okazji), a zamykała go misyjna konferencja dla kobiet. Worek, 4 września w belskiej parafii był dniem pojednania i to właśnie z tej okazji odbywały się msze misyjne. Dodatkowym elementem była misyjna konferencja dla mężczyzn. Środowy dzień modlitwy po mszach świętych z kazaniem zakończy droga krzyżowa ulicami parafii. Czwartek, szósty września to dzień Opowiedzenia się za Chrystusem i w tej intencji odprawiane będą msze, które zakończy misyjny apel Maryjny o godzinie 21.00. Piątek to dzień odnowienia ślubów małżeńskich, oraz misyjna uroczystość dla chorych i cierpiących połączona z namaszczeniem. Na sobotę natomiast zaplanowano mszę świętą dla niemowlaków i przedszkolaków oraz matek w stanie błogosławionym. Misje święte w belskiej parafii zakończą się w niedzielę, 9 września naukami misyjnymi dla wszystkich, zarówno w tutejszym kościele jak i kaplicy w Rożcach.

Misje z indywidualnym zaproszeniem
Z okazji wydarzenia w parafii, w Rożcach oraz przy cmentarzu w Belsku Dużym poświęcone będą dwa nowe krzyże misyjne.
– Wymagały one wymiany, bo służyły wiernym od 74  i 75 lat – mówi ks. Jarosław Siuchta. – Misje święte są doskonałą okazją do takich działań.
W niedzielę podczas mszy świętej o godzinie 15.00 będzie udzielone błogosławieństwo papieskie z odpustem zupełnym. Parafianie będą mogli skorzystać również z misyjnej spowiedzi, którą zaplanowano na środę w godzinach 9.00-12.00 oraz 16.00-19.00.
Każda rodzina parafialna w Belsku Dużym otrzymała imienne zaproszenie na misje. W przeciągu kilku dni rozdano ponad 1000 ulotek informacyjnych o wydarzeniu. Dokładny harmonogram misji dostępny jest na stronie internetowej parafii oraz na jej profilu na portalu społecznościowego, facebook.
Paulina Omen-Klepacz

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja