Goszczyn dla niepodległej

Goszczyn dla niepodległej

Radosne świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości w gminie Goszczyn.

Gmina Goszczyn, jako pierwsza w powiecie grójeckim świętowała wraz z mieszkańcami 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbyły się w niedzielę, 10 czerwca. Ich początkiem była msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w kościele pw. Michała Archanioła w Goszczynie, a główne uroczystości odbyły się na placu w sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej. Po przemarszu wraz z sztandarami, wójt gminy Goszczyn Sławomir Słabuszewski przywitał przybyłych na uroczystość gości oraz mieszkańców gminy.
W świat „niepodległej” przeniosły mieszkańców gminy dzieci ze szkół i przedszkoli z terenu gminy. Swoje umiejętności zaprezentowały maluchy z bądkowskiego niepublicznego przedszkola oraz uczniowie podstawówek z Bądkowa, Sielca i Goszczyna. Niewątpliwą atrakcją dnia była obecność przedstawicieli radomskiego bractwa kurkowego. Uroczystość uświetniły wielokrotne salwy honorowe z broni oraz armatki.
W dzień obchodów 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaplanowano również coroczny bieg przełajowy, który od kilku lat organizowany jest przez goszczyńską społeczność sportową przy ogromnym wsparciu Uczniowskiego Klubu Sportowego. W tym roku śmiałkowie pobiegli w intencji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, a na każdego uczestnika biegów czekał pamiątkowy medal. Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia gminnych konkursów plastycznych, które przeprowadzono pod wspólnym hasłem „Moja mała Ojczyzna”. Zebranych bawił zespół Bene, który zabrał wszystkich na przegląd pieśni patriotycznych. Poprzedziło go wspólne śpiewanie „żołnierskich” przebojów z lokalnym chórem.
Imprezie towarzyszyły atrakcje w postaci sprzętu wojskowego, grochówki, animacji dla dzieci oraz pokazów Ochotniczej Straży Pożarnej w Goszczynie.
KO

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 czerwiec 2018 21:59
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja