Pływalnia Wodnik jak olimpijska arena

Pływalnia Wodnik  jak olimpijska arena

W niedzielę trzeciego czerwca, na pływalni Wodnik w Grójcu, 65 amatorów pływania wzięło udział w Festiwalu Kinder+Sport Radość z Pływania. Gościem specjalnym wydarzenia był olimpijczyk Paweł Korzeniowski.

To już czwarty sezon, w którym pływalnia Wodnik w Grójcu stawia na naukę pływania poprzez zabawę.  Grójecki Ośrodek Sportu wspólnie z programem Kinder+Sport realizuje wyjątkowe wydarzenie sportowe dla całych rodzin!
– Festiwal to niepowtarzalna możliwość pokazania dzieciom i młodzieży, że ruch, sport może być konkurencyjny dla komputera, smartfona.  – mówi Ireneusz Wojciechowski z Grójeckiego Ośrodka Sportu. – Jeżeli choćby kilka osób dzięki niej zarazimy bakcylem ruchu, to będzie dla nas wielki sukces.
Podczas niedzielnego festiwalu w wyjątkowej lekcji pływania, którą poprowadził olimpijczyk Paweł Korzeniowski, wzięło udział 65 dzieci z terenu powiatu grójeckiego.
Zmagania pływackie zostały podzielone na dwie grupy, w zależności od umiejętności. W skład pierwszej grupy weszły dzieci, które przy pływaniu nie czują się na tyle pewnie, aby nie korzystać z oparcia i pływają przy pomocy na przykład deski. Druga grupa, to dzieci pływające i nurkujące samodzielnie. Podzielone na drużyny brały udział w kilku zabawach, w których m.in. ścigały się w pływackiej sztafecie, poszukiwały skarbów czy pływały „na dywanie”. W wodnej rywalizacji brały udział Szczupaki I i Szczupaki II, Koniki Morskie, Raczki I i Raczki II, Meduzy I i Meduzy II, drużyny przygotowane do pływania pod okiem grójeckich trenerów.Podczas wszystkich konkurencji pływakom kibicowały zgromadzone rodziny i przyjaciele. Nie zabrakło transparentów, dzięki którym bliscy zagrzewali dzieci do zabawy. Konkurencje poprzedził pokaz pływacki zawodników Klubu Orion z Grójca.
– Dzieci w Grójcu zaprezentowały bardzo wysoki poziom, w związku z tym musimy się zastanowić, czy na kolejny sezon nie wymyśleć trudniejszych zabaw – mówi Paweł Korzeniowski, były pływak, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, olimpijczyk, a obecnie trener i ambasador programu Kinder+Sport Radość z Pływania. – Na plus zasługuje również obiekt pływalni w Grójcu. Dzięki dużym powierzchniom szklanym do wnętrza wpada dużo naturalnego światła, przez co pływa się dużo łatwiej.
Podczas festiwalu wręczono aż 210 medali w czterech kategoriach: As Współpracy, Mistrz Szybkości, Debeściak Nurkowania oraz Geniusz Sprawności. W Festiwalu Kinder+Sport Radość z Pływania najważniejsza jest aktywność fizyczna i to, aby każde dziecko czuło się docenione. W związku, z tym dzieci, które nie otrzymały medalu w żadnej z powyższych kategorii zostały nagrodzone medalem Radosnego Pływaka.
– Świetna impreza – mówi Piotr, rodzic Ksawerego.
Wszystkie zdobyte medale wręczył ambasador programu Kinder+Sport Radość z Pływania – Paweł Korzeniowski. Przekazał on również pamiątkowe dyplomy  najlepszemu trenerowi, Ireneuszowi Wojciechowskiemu, a także Grójeckiemu Ośrodkowi Kultury w Grójcu. Grójecka Pływalnia Wodnik otrzymała również tablice ze stylami pływania.
Kinder+Sport to międzynarodowy program edukacyjny przygotowany przez Grupę Ferrero w celu promocji aktywnego stylu życia wśród młodych pokoleń oraz ich rodzin na całym świecie. W Polsce Kinder+Sport realizowany jest od 2008 roku i co sezon aktywizuje blisko 70 tysięcy dzieci. Aktywności Kinder+Sport związane z promocją pływania objęte są honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W Grójcu odbył się ósmy z dziesięciu tegorocznych festiwali.
 
KO

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 czerwiec 2018 21:47
Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja