Jest porozumienie, czas na budowę

Jest porozumienie, czas na budowę

Gmina pomoże finansowo starostwu w budowie chodnika przy drodze powiatowej przez Worów i Wolę Worowską.

26 maja rada miejska przegłosowała uchwałę, dzięki której gmina może przekazać starostwu 313 tys. zł na budowę chodnika w Worowie i Woli Worowskiej. Bez tej dotacji inwestycja najprawdopodobniej nie zostałaby w tym roku zrealizowana.
Realna szansa na budowę chodnika pojawiła się w marcu. Wówczas starostwo ogłosiło przetarg, który miał wyłonić wykonawcę zadania. Wprawdzie w postępowaniu wzięła udział tylko jedna firma, ale jej oczekiwania finansowe zmieściły się w limicie wydatków zaplanowanych przez starostwo. Powiat warunkował jednak podpisanie umowy z firmą od tego, czy w kosztach inwestycji zechce partycypować gmina Grójec, której częścią są wsie Worów i Wola Worowska.
– Sprawa chodnika w Woli Worowskiej i Worowie omawiana jest już od kilku lat. Rozmawialiśmy na ten temat jeszcze w trakcie poprzedniej kadencji. W dyskusjach z mieszkańcami powiedzieliśmy, że jeśli powiat przystąpi do realizacji zadania, to my je dofinansujemy – mówił 26 maja Jacek Stolarski, burmistrz Grójca. – Jest to bezprecedensowa sprawa, bo powiat generalnie chodników przy drogach powiatowych nie buduje. Ale w tym przypadku uznaliśmy, że poruszanie się poboczem tej drogi jest bardzo niebezpieczne, bo jest tam duży ruch.
Burmistrz poinformował także, z jakiego zadania ratusz zabierze pieniądze, by móc je przeznaczyć na budowę chodnika. – Zdecydowaliśmy się przesunąć środki, które pierwotnie przeznaczyliśmy na budowę ul. Francuskiej (to zadanie będzie realizowane w przyszłym roku – red.) – oznajmił w trakcie sesji.
Dominik Górecki

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja