Młodzieżowe strzelanie

Młodzieżowe strzelanie

25 maja na strzelnicy kulowej KŻR – LOK w Warce odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego pod patronatem starosty grójeckiego.

Zawody otworzył wicestarosta grójecki Dariusz Piątkowski oraz sędzia główny zawodów Tadeusz Orłowski.
Głównym celem zmagań było kształtowanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród młodzieży szkolnej.
W rywalizacji uczestniczyło po dwie trzyosobowe drużyny (dziewcząt + chłopców) ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu grójeckiego. Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach tj.: strzelanie z odległości 50 metrów z karabinka sportowego oraz pojedynek strzelecki z dobiegiem do stanowisk strzeleckich.
Indywidualnie wśród dziewcząt najlepsza była Kamila Trocińska (LO Warka), drugie miejsce zajęła Monika Papierowska (CKZiU Nowa Wieś), trzecie miejsce przypadło Annie Wyrozumskiej (ZSP Jasieniec). Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Cezary Pasternak (LO Grójec), drugie miejsce wywalczył Piotr Selke (ZSP Jasieniec), trzecie miejsce zajął Jakub Narloch (LO Grójec).
W rywalizacji zespołowej dziewcząt w strzelaniu z karabinka sportowego najlepsze okazały się zawodniczki z LO Warka, drugie miejsce przypadło uczennicom z ZSP Jasieniec natomiast trzecie miejsc zdobyły dziewczęta z ZSP Grójec. Z kolei wśród chłopców najlepiej zespołowo strzelali uczniowie z LO Grójec, drugie miejsce zdobyli uczniowie z ZSP Jasieniec, trzecie miejsce przypadło uczniom z LO Warka.
Niebywale zacięty i widowiskowy był pojedynek strzelecki. Tutaj zespołowo wśród dziewcząt wygrało LO Warka, drugie miejsce zajęły uczennice z ZSP Jasieniec a trzecie miejsce przypadło zawodniczkom z ZSP Grójec. Wśród chłopców najlepsi w pojedynku okazali się uczniowie z LO Grójec, drugie miejsce zajęli chłopcy z ZSP Jasieniec a trzecie miejsce zawodnicy z ZSP Grójec.
W dwuboju wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z LO Warka, drugie miejsce zajęły dziewczęta z ZSP Jasieniec a trzecie uczennice z ZSP Grójec. Wśród chłopców najlepsi w dwuboju byli uczniowie z LO Grójec, drugie miejsce przypadło uczniom z ZSP Jasieniec, a trzecie miejsce zajęli chłopcy z ZSP Grójec.
Klasyfikację generalną wygrało ZSP Jasieniec, drugie miejsce zajęło LO Warka a trzecie miejsce przypadło LO Grójec.
Po zakończeniu rywalizacji wicestarosta powiatu grójeckiego Dariusz Piątkowski, członek zarządu powiatu grójeckiego Paweł Siennicki oraz Wiesław Czerwiński radny powiatu grójeckiego wraz z sędzią głównym podsumowali zawody i wręczyli puchary, medale oraz dyplomy.
Podczas trwania zawodów i po ich zakończeniu, wszyscy zgromadzeni mogli skosztować wspaniałych słodkości ufundowanych przez firmę „FERRERO” oraz świeżo wyciskanych soków z tłoczni soków „GWIAZDA”.
Starosta grójecki dziękuje Tadeuszowi Orłowskiemu prezesowi KŻR LOK w Warce za udostępnienie strzelnicy, Dorocie Kreczmańskiej dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Warce za przygotowanie poczęstunku dla uczestników zawodów oraz Justynie Węgielskiej za pełnienie funkcji ratownika medycznego.
Zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie, która towarzyszyła zawodnikom do samego końca. Należy podkreślić, że tegoroczne zawody były bardzo zacięte, a emocje sięgały zenitu.
Starostwo Powiatowe w Grójcu

fot. Starostwo
Powiatowe w Grójcu.

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja