Wykonawcy wciąż brak

Wykonawcy wciąż brak

Kolejne problemy przy przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie budynku komunalnego wraz z przedszkolem w mieście.

Warecki samorząd już po raz trzeci unieważnił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie budynku komunalnego wraz z przedszkolem przy ul. Armii Krajowej. Powód? Do wareckiego urzędu początkowo nie wpłynęła ani jedna oferta od potencjalnego wykonawcy, a do ostatniego postępowania przetargowego wkradł się błąd w postaci niejednoznacznego określenia stawki VAT.
 Nie da się również ukryć, że majowe poszukiwanie wykonawcy na jedno z ważniejszych zadań dla miasta zakończyło się ofertami wielokrotnie przekraczającymi budżet, jaki warecki samorząd planuje przeznaczyć na tę inwestycję.
Do magistratu wpłynęły dwie oferty, jedna na kwotę ponad 11 mln złotych, druga na blisko 6,5 mln złotych. Stawki są zapewne nie bez znaczenia w sytuacji, gdy wareckie władze zabezpieczyły na to zadanie 1,2 mln złotych.
Jednak to nie wysokie kwoty były powodem unieważnienia ostatniego postępowania przetargowego na zaprojektowanie i wybudowanie budynku komunalnego wraz z przedszkolem przy ul. Armii Krajowej w Warce.
– Przetarg unieważniono z powodu wady postępowania – mówi Ewa Belicka, kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Warce. – Konsultujemy tę kwestię z osobami, które przygotowywały dokumentację.
Jak się okazuje, w dokumentacji niejednoznacznie określono stawkę VAT na poziomie 23%. Firmy biorące udział w przetargu w swoich ofertach określali ją również w wysokości 8%, w związku z tym nastąpiły rozbieżności.
Kolejne postępowanie warecki Urząd Miejski planuje ogłosić w przeciągu najbliższych dwóch tygodni.
Przypomnimy, że według założeń przetargu wyłoniony w postępowaniu wykonawca do końca października  tego roku miałby przygotować projekt architektoniczno-budowlany budynku, a po jego zatwierdzeniu przez samorząd, wybudować go oraz wykończyć do końca czerwca 2020 roku.
W ramach zadania przy ul. Armii Krajowej miałby stanąć budynek komunalny – mieszkalny, wielorodzinny dla około 40 rodzin, a na jego parterze zaplanowano sześciooddziałowe przedszkole. Zwyczajowo przy inwestycjach polegających na budowie obiektów komunalnych, na paterze pozostawiane są lokale handlowe do wynajęcia. Warecki samorząd postanowił „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”. Jedną inwestycją chce rozwiązać problem mieszkań komunalnych oraz brak miejsc w przedszkolach.
Przy ul. Armii Krajowej funkcjonuje już jedno samorządowe przedszkole, otwarcie w pobliżu drugiej takiej placówki w ocenie samorządu będzie doskonałym rozwiązaniem logistycznym, chociażby w kwestii zapewnienia dzieciom pożywienia (dowóz cateringu).
KO

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja