Sześciu najlepszych ze Spartakusa

Sześciu najlepszych  ze Spartakusa

Drużyna Spartakusa zwycięzcą Turnieju Szóstek Piłkarskich o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

Piłka nożna sześcioosobowa staje się coraz bardziej popularna. W amatorskich rozgrywkach w całym kraju uczestniczą tysiące zawodników. Dla wielu to okazja, aby aktywnie spędzić wolny czas po pracy, Dlatego na boiskach spotyka się cały przekrój społeczeństwa. Od kilkudziesięciu lat w ramach grójeckiego Święta Kwitnących Jabłoni organizowany jest Turniej Szóstek Piłkarskich o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.
W tym roku na murawie Grójeckiego Ośrodka Sportu przy ul. Laskowej stanęło sześć drużyn: Spartakus, Pepsi, GOS, Byle nie do zera, Coco Jumbo, Young Boys oraz FC Bikówek, które zostały podzielone na dwie grupy.
– Takie turnieje są okazją do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – mówi Jerzy Binkiewicz, dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu. – Tutaj nie liczy się rywalizacja a dobra zabawa, bo przy piłce spotykają się chłopcy i mężczyźni, a przedział wiekowy jest bardzo duży.
Już od pierwszych rozgrywek widać było, że w walce o puchar będą liczyły się cztery drużyny. W półfinałach stanęli do ze sobą do gry: Spartakus kontra GOS oraz Pepsi kontra Byle nie do zera. Pierwsze starcie zapewniło finał drużynie Spartakus. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem ekipy Pepsi, która 2:0 pokonała drużynę Byle nie do zera.
– W turnieju gram nie pierwszy raz – mówi Dariusz Prykiel reprezentujący drużynę Grójeckiego Ośrodka Sportu – To doskonała okazja by wyjść z domu, choć z wiekiem nie łatwo jest grać z młodszymi przeciwnikami.
W finałowym meczu do ostatniej chwili Spartakus oraz Pepsi walczyli o gole. Niewiele brakowało, a nie obyło by się bez karnych. W ostatniej minucie gol zdobyła drużyna Spartakusa, zostając tym samym zwycięzcą tegorocznego turnieju. Trzecią, zasłużoną lokatę zajęli gospodarze, drużyna GOS. Tuż za „pudłem” była ekipa Byle nie do zera.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sebastian Wlazło z drużyny Pepsi. Najskuteczniej bramki bronił Przemysław Załęski z drużyny Spartakus. To do nich powędrowały pamiątkowe statuetki. Puchary, medale oraz dyplomy wręczali Jerzy Binkiewicz dyrektor GOS oraz Jerzy Kasica grójecki radny miejski.
KO

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja