„50” bardziej „oświetlona”

„50” bardziej „oświetlona”

Trwa budowa sygnalizacji świetnej w Nowych Grobicach na krajowej „pięćdziesiątce”. Do końca tego roku „światła”  pojawią się również na obwodnicy Słomczyna i Chynowa.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje budowę kolejnych sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach na krajowej „pięćdziesiątce”.
Jak informowaliśmy w marcu, jeszcze w tym półroczu kierowcy zdejmą nogę z gazu w Przęsławicach oraz Pniewach. Wszystko za sprawą sygnalizacji świetnych na trzech skrzyżowaniach (dwa w Przęsławicach oraz jedno w Pniewach). Jak się okazuje to nie koniec takich rozwiązań na krajowej „pięćdziesiątce”. Na trasie trwa bowiem budowa kolejnej sygnalizacji w Nowych Grobicach (gm. Chynów). Będzie ona uruchomiona już wkrótce po przyłączeniu do sieci energetycznej. Do końca listopada kierowcy zdejmą również nogę z gazu na obwodnicy Słomczyna (gm. Grójec) oraz Chynowa. Tutaj również GDDKiA planuje budowę sygnalizacji świetnych.
– Dotychczasowe zmiany w organizacji ruchu (min. znaki aktywne, doświetlenie przejścia, znaki ostrzegające o wypadkach) nie przyniosły oczekiwanych efektów – nadal dochodziło do zdarzeń z udziałem pieszych, dlatego też podjęta została decyzja o budowie sygnalizacji – argumentuje Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy GDDKiA.
Jak informuje Tarnowska, o budowę sygnalizacji świetlnej wnioskowała policja oraz władze lokalne i mieszkańcy. Koszt wykonania każdego ze skrzyżowań to kwota 250 tysięcy złotych. 
Przypomnijmy, że od niespełna trzech miesięcy rozwiązanie takie działa również w podtarczyńskiej Pamiątce, gdzie o wykonanie sygnalizacji apelowały władze Tarczyna oraz mieszkańcy. Na uruchomienie czeka również instalacja w Rembertowie oraz w Grzędach na krajowej „siódemce”.
KO

Powrót na górę

O nas

Gazeta Jabłonka - bezpłatny dwutygodnik
Nakład - 20 000 egz. ( 40 000 egz. / mies. )

Zasięg:
- powiat grójecki,
- gmina Tarczyn,

REKLAMY
OGŁOSZENIA
ARTYKUŁY SPONSOROWANE
INSERT ULOTEK
Zapraszamy do współpracy.

Kontakt

tel./fax 48 664 57 90 kom. 501 561 143 reklama 501 561 263
redakcja@jablonka.info, reklama@jablonka.info
Adres:
Plac Wolności 5 , 05-600 Grójec (wejście od ul. Krótkiej)
Redakcja czynna:
pn.-pt. 9:00 - 16:00
soboty: 20.01, 3.02, 17.02

Lokalizacja